-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

IX Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej


Warsztaty 2012, fot. Michał KępińskiPodczas Mistrzowskich Warsztatów Artystycznych Agaty Steczkowskiej możesz poznać fascynujący i nieznany ląd własnego potencjału. Masz szansę przekonać się o swoich zdolnościach artystycznych, odnaleźć w sobie pasję tworzenia i drogę do charakterystycznego dla Ciebie środka wyrazu. Nie będziesz sam, w tej podróży Twoim przewodnikiem jest Mistrz, który podzieli się swoim doświadczeniem i wesprze poszukiwania Twojego własnego, niepowtarzalnego talentu.

Ideą Mistrzowskich Warsztatów Artystycznych Agaty Steczkowskiej jest odkrywanie potencjału twórczego w ludziach oraz kreowanie własnej indywidualnej osobowości pod okiem autorytetów w swych dziedzinach. Tegoroczne Warsztaty odbędą się już po raz dziewiąty. Samo przedsięwzięcie posiada bogata tradycję i jest nieodłącznym elementem wieńczenia pracy na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są według autorskich programów, przełamujących stereotypowy i mozolny sposób nauczania w szkole. W zamian proponują twórcze działanie pełne radości oraz nowych inspiracji. Tegoroczne warsztaty odbędą się w okresie od 14 do 23 lipca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Nicola w Serocku. Koszt warsztatów wynosi 2 500 PLN.

Ukoronowaniem warsztatów jest otwarte dla publiczności Wielkie Przedstawienie, podczas którego wszyscy uczestnicy, prezentują swoje osiągnięcia.

Warsztaty 2012, fot. Michał KępińskiW tym roku Warsztaty poprowadzą:
 • chóralne - Agata Steczkowska
 • lutnicze - Jacek Steczkowski
 • instrumentalne - Paweł Steczkowski
 • techniki studyjne - Marcin Steczkowski
 • wokalne (emisja indywidualna) - dr Małgorzata Woltmann-Żebrowska
 • teatralne - Teatr Akt
 • fotograficzne - Anna Imiela-Szcześniak, Szymon Szcześniak
 • plastyczne - Rafał Zawistowski
 • origami - Halina Rościszewska-Narloch
 • rzeźbiarskie - Paweł Althamer, Witold Nazarkiewicz
 • autoprezetacja i prezentacja publiczna - Robert Buszta
Warsztatowicze o warsztatach mówią...
 • „Jest nas pięcioro rodzeństwa, co roku kłócimy się, kto tym razem pojedzie na warsztaty do Pani Agaty. Musimy wyznaczyć dyżury, bo wszyscy chcą.”
 • „Zobaczyłam swojego siedmiolatka na scenie. Pierwszy raz. On taki nieśmiały z natury. Śpiewał, tańczył, śmiał się, nawet grał jako aktor! Musiałam sama to zobaczyć, nie poznawałam własnego dziecka. A jakie rzeźby wykonał...”
 • „Zanim odkryłem te warsztaty, jeździłam w każde wakacje to tu, to tam. Jest dużo propozycji na czas letni.Tych Warsztatów z żadnymi porównać się nie da. One są najlepsze!”
 • „Atmosfera. Tutaj jest specyficzna. Nie dość, że wszystko kręci sie wokół Sztuki, to jeszcze jest tyle śmiechu, zabawy, luzu, a pracujemy jak wariaci. Mistrzowie są niezwykłymi ludźmi z pasją.”
 • „Nie chce się wracać do domu. Nie chce się wracać do szkoły. I trzeba znowu rok czekać. To jest najgorsze.”
 • „Ja tu sie więcej nauczę przez 10 dni, niż przez cały rok w szkole. I mogę zajmować się dokładnie tym, co mnie interesuje i to jeszcze w jakim towarzystwie! Tutaj Mistrz to Mistrz.”
 • „A mojej córce to nigdy nic nie pasuje, wszystko krytykuje. Po tych mistrzowskich warsztatach przyjechała i oznajmiła nam, że nareszcie znalazła coś na Jej poziomie inteligencji i że nie potrafiłaby sie tam nudzić nawet gdyby chciała. Nigdzie indziej jeździć nie chce. Mamy nareszcie spokój z planowaniem Jej wakacji.”
 • „Na warsztatach najbardziej podoba mi się to, że każdy jest tutaj traktowany jak młody artysta. Nikt nam nic nie narzuca, tylko sugeruje najlepsze pomysły. Uczy nas, jak możemy odkrywać nasze talenty i je rozwijać. Pomagają nam Mistrzowie, którzy są w tym, co robią naprawdę dobrzy.”
„Michał Anioł tak pięknie powiedział o swojej pracy, że on jak widzi kawałek marmuru, kamienia, to w nim widzi tę rzeźbę – zaklętą. I jego praca to jest tylko odkuwanie tego, co jest niepotrzebne, żeby ta rzeźba się w pełnym blasku ukazała. Mistrzowie to są ludzie niezwykli… ale przede wszystkim to są ludzie, którzy żyją swoją pasją i kochają innych. Na Warsztatach nie używamy słów: nie potrafię, nie mogę, nie chce mi się. Tu wszystko możemy – w odkrywaniu samego siebie nie ma żadnych limitów. Można sobie odpowiedzieć na pytanie: czy bardziej lubię tańczyć, może śpiewać, może rzeźbić, a może chciałbym zagrać na jakimś instrumencie… Warsztaty to praca i zabawa, poprzez zabawę - uczymy się. Warsztaty zwracają uwagę na takie pojęcia, jak etyka, morale, zachowania kulturalne, grzeczne formy odnoszenia się do siebie. Warsztaty wzbudzają w ludziach uczucia, emocje. Tutaj wszystkie sztuki się przyjaźnią i robi się z tego jedna wielka zabawa w sztukę. Zapraszamy!”
Agata Steczkowska
Więcej informacji o IX Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Agaty Steczkowskiej znajdziesz tutaj.

Warsztatom patronuje gdziebylec.pl

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW