-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Ślady trzech wojen

20 Sierpnia 2017r. od: 17:00
Miasto / miejscowość: Kraków
Tagi: Ślady trzech wojen Kraków Spacer
Charakter imprezy: na wolnym powietrzu
Kategoria: happening
Bilety: wstęp bezpłatny
Opis

Spacer prezentujący militarne pozostałości z I i II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Tomasz Mierzwa (Stowarzyszenie „Rawelin”), Marcin Jakub Mikulski (Fundacja Janus – Muzeum Twierdzy Kraków). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 17 VIII: j.klas@okn.edu.pl.

Obiektów z okresu zimnej wojny w Nowej Hucie zachowało się sporo i są coraz lepiej rozpoznawalne. Znacznie mniej znane są ślady jakie odcisnęły na tych terenach I i II wojna światowa. Podczas spaceru będzie można zapoznać się z tymi mniej znanymi elementami związanymi z fortyfikacjami XIX i XX wieku.

Tomasz Mierzwa - mieszkaniec i pasjonat Nowej Huty, członek Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin”.

Marcin Jakub Mikulski - historyk wojskowości, specjalizuje się w fortyfikacjach austro-węgierskich, współpracuje z Fundacją JANUS - Muzeum Twierdzy Kraków.

ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE - działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

http://krakow.zaprasza.net/wydarzenia/Wydarzenie.php?event_id=21583

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


Czerwiec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Szukaj wydarzenia

Opis wydarzenia
Kategoria wydarzenia
Charakter wydarzenia
Bilety
Data od
Data do
Miasto / Miejscowość
Województwo
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW