-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

John Scofield Quartet

7 Kwietnia 2017r.
Miasto / miejscowość: Poznań
Tagi: Blue Note
Charakter imprezy: w pomieszczeniu
Kategoria: koncert
Bilety: wstęp płatny
Opis

John Scofield należy dzisiaj do najważniejszych i najbardziej kreatywnych gitarzystów jazzu. Będąc jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych współczesnych instrumentalistów lansuje własną, charakterystyczną stylistykę i wirtuozerię. Objawił się jako jazzowy innowator w formacjach Milesa Davisa. Jako solista współtworzył sukcesy zespołów Billy'ego Cobhama, George'a Duke'a, Gary'ego Burtona, Charlesa Mingusa, Rona Cartera, Zbigniewa Seiferta, Joe Lovano, Jacka De Johnette'a, Larryego Coryell'a, Mike'a Sterna i Pata Metheny'ego. Jest liderem ważnych, autorskich formacji dzisiejszego jazzu. Zawsze otoczony plejadą gwiazd buduje pozycję jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów jazzowych, którego krytycy i publiczność nagradzają  od lat najznamienitszymi laurami  i nagrodami.

"John Scofield będąc jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych współczesnych gitarzystów jazzowych  - rekomenduje artystę Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu - wykreował własną, charakterystyczną stylistykę i wirtuozerię. To, że jest wirtuozem i geniuszem jazzowej gitary jest oczywiste. To, że potrafi zagrać wszystko  przekonały nas  nie tylko jego interpretacje hitów Ray'a Charlesa, The Beatles, nagrania z trio Medeski-Martin- Woods ale  także gospelowy " Piety Street" czy pakiet nagrań z Milesem Davisem. Do tego komplet licznych - zawsze doskonale odbieranych-  autorskich projektów. Teraz wybitny jazzman sięga do skarbnicy " American country songbook" i w zdumienie oraz zachwyt  wprawia swingowym rozpracowaniem hitów gwiazd muzyki country".

John Scofield prezentuje brawurowy kwartet, który na jazzowo bawi się  ludowymi country przebojami.  Nie są to jednak proste, ludowe piosenki rozgrywane z odrobiną swingu i "blue notes". Projekt  "Country For Old Men" jest niezwykle jazzowym pomysłem, gdzie zgrabny i melodyjny temat jest wyłącznie zalążkiem mocnej, jazzowej faktury i ciekawej, przemyślanej improwizacji. Scofield prześciga się w budowanie nastroju, w podawaniu melodii, jak deseru na jazzowej tacy. "Country For Old Men" pokazuje kolejne, niezwykle ciekawe oblicze genialnego gitarzysty i jego zespołu. Przy odrobinie melodyjnych hitów amerykańskiego country music wspaniale "sprzedaje" najpiękniejszy, nowoczesny, folkowo-swingujący jazz.

Bilety w cenie 120 i 160 zł (w zależności od miejsca).

_
oprac.LT http://www.poznan.pl/mim/events/koncert-aquanet-jazz-festival-john-scofield-quartet,91453.html

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


Czerwiec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Szukaj wydarzenia

Opis wydarzenia
Kategoria wydarzenia
Charakter wydarzenia
Bilety
Data od
Data do
Miasto / Miejscowość
Województwo
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW