-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Koncert Wielkanocny

23 Kwietnia 2017r. od: 18:00
Miasto / miejscowość: Kraków
Tagi: Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Charakter imprezy: w pomieszczeniu
Kategoria: koncert
Bilety: wstęp bezpłatny
Opis

W programie m.in. G. Gorczycki, A. Vivaldi, S. Moniuszko, J.S. Bach, J. Łuciuk.

Wykonawcy:
Akademicki Chór ORGANUM,
Zespół Instrumentalny RICERCAR
Wiktoria Bisztyga – sopran
Bogusław Grzybek - dyrygent

Akademicki Chór ORGANUM powstał w 1969 roku z inicjatywy Bogusława Grzybka, który do dzisiaj jest jego kierownikiem artystycznym. Od początku swojej działalności chór występuje pod patronatem Klubu Inteligencji Katolickiej w Krakowie.
W swoim repertuarze zespół posiada utwory muzyki dawnej, a także dzieła kompozytorów współczesnych m.in. Góreckiego, Koszewskiego, Krenza, Pendereckiego, Łuciuka. ORGANUM jest stałym uczestnikiem i laureatem przeglądów, festiwali i konkursów chóralnych, współpracuje również z filharmoniami w kraju, a także z Filharmonią Lwowską, Operą Krakowską i Warszawską Operą Kameralną.
Wielkim Przyjacielem chóru był Metropolita Krakowski – Kardynał Karol Wojtyła i był nim nadal, jako Jan Paweł II. W pamięci i sercach ORGANUM na zawsze wpisały się występy w Watykanie. Akademicki Chór ORGANUM z wielkim powodzeniem koncertował niemal we wszystkich krajach Europy oraz w USA.
Od 1990 roku chór występuje wspólnie z Zespołem Instrumentalnym RICERCAR, którego założycielem jest również Bogusław Grzybek, co pozwoliło na poszerzenie repertuaru o muzykę oratoryjną: Bach, Beethoven, Haendel, Mozart, Vivaldi. Zespół RICERCAR tworzą młodzi muzycy z Konserwatorium i Akademii Muzycznej w Krakowie.
Bogusław Grzybek ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów i teorii specjalnej, a także kurs dyrygentury u prof. Stefana Stuligrosza. Pełni obowiązki organisty w Bazylice Mariackiej. Za swoją wieloletnią i aktywną działalność artystyczną otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń, w tym Order św. Grzegorza Wielkiego nadany mu przez Papieża Benedykta XVI, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki kościelnej.

Wstęp wolny. http://krakow.zaprasza.eu/wydarzenia/Wydarzenie.php?event_id=21016

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


Czerwiec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Szukaj wydarzenia

Opis wydarzenia
Kategoria wydarzenia
Charakter wydarzenia
Bilety
Data od
Data do
Miasto / Miejscowość
Województwo
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW