-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

21 Czerwca 2018r. od: 19:00
Miasto / miejscowość: Warszawa
Tagi: Warszawa - Wola
Charakter imprezy: w pomieszczeniu
Kategoria: koncert
Bilety: wstęp płatny
Opis

Muzyka w najlepszym wydaniu znowu zabrzmi na ulicy Chłodnej. Dzielnica Wola zaprasza w czerwcu na dwa wyjątkowe koncerty.

Czwartkowe koncerty "pod chmurką", które odbywają się w czerwcu na ulicy Chłodnej stały się lokalną tradycją. - Zrewitalizowana Chłodna aż prosi się, żeby organizować tu wydarzenia kulturalne - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Nasze koncerty z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze fanów dobrego jazzu czy muzyki klasycznej - dodaje.
W tym roku władze Dzielnicy przygotowały dwa niezwykłe koncerty. - Pierwszy z nich odbędzie się 21 czerwca i będzie to występ zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która muzycznie nawiąże do obchodzonej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - mówi Mariusz Budziszewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. - Drugie wydarzenie odbędzie się tydzień później i będzie to koncert "Noc w wielkim mieście" w wykonaniu Jazz Bandu Młynarski-Masecki. Fani jazzu z pewnością nie będą zawiedzeni - dodaje.
Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, a koncerty w ramach "Muzycznych Czwartków na Chłodnej" odbędą się na zrewitalizowanym deptaku przy ul. Chłodnej na wysokości ul. Waliców.

Muzyczne Czwartki na Chłodnej – harmonogram:

21 czerwca, godz. 19:00
Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

28 czerwca, godz. 19:00
Koncert Jazz Band Młynarski-Masecki „Noc w wielkim mieście”
Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – zawsze wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Jazz Band Młynarski-Masecki
Polski zespół jazzowy założony przez Jana Emila Młynarskiego i Marcina Maseckiego, grający w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”, promowana przez jowialnie wykonany singel „Abduł Bey". Teledysk do tego utworu zdobył nominację do Fryderyka 2018.

http://4free.waw.pl/wydarzenie-47531-koncert-zespolu-warszawskiej-orkiestry-sentymentalnej-w-ramach-100-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


Luty 2019
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Szukaj wydarzenia

Opis wydarzenia
Kategoria wydarzenia
Charakter wydarzenia
Bilety
Data od
Data do
Miasto / Miejscowość
Województwo
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW