-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Warszawa zapamiętana – letni spacer

12 Sierpnia 2018r. od: 16:00
Miasto / miejscowość: Warszawa
Tagi: Warszawa - Ochota
Charakter imprezy: na wolnym powietrzu
Kategoria: happening warsztaty / wykłady
Bilety: wstęp bezpłatny
Opis

Jak wyglądają dziś budynki i miejsca widoczne na starych zdjęciach? Jak Warszawa zmieniła się na przestrzeni lat? Zobacz miasto, które zapamiętali jego najstarsi mieszkańcy.

„Warszawa zapamiętana” to cykl wakacyjnych spacerów, którego celem jest zachęcanie mieszkańców Warszawy do poznawania historii miasta ze wspomnień i opowieści jej najstarszych mieszkańców. W trakcie spacerów przewodnicy będą pokazywać fotografie z domowych albumów i odtwarzać relacje związane z tematem wycieczki. Historie i zdjęcia, które dla Was przygotowaliśmy, pochodzą z Archiwum Historii Mówionej. Możecie je znaleźć także na mapie: link

W 2016 roku Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA uruchomiło projekt „Warszawa zapamiętana” – internetową mapę stolicy. Na stronie zamieszczane są wspomnienia i zdjęcia nagranych przez AHM warszawiaków i warszawianek.

Spotykamy się zawsze o godzinie 16.00. Spacery poprowadzą przewodnicy Maria Pawlak i Piotr Hummel z WAWstep

12.08 (godz. 16.00) Kolonijna społeczność filtrów
zbiórka: przed kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP przy placu Narutowicza
Skąd wzięła się nazwa dzielnicy Ochota? Jak wykształcił się jej kolonijny charakter? Do rozwoju dzielnicy w XIX wieku przyczyniło się powstanie Filtrów i Szpitala Dzieciątka Jezus. W okresie międzywojennym powstały kolonie Staszica i Lubeckiego, Dom Studencki UW „Akademik” przy placu Narutowicza. Wpływ na rozwój dzielnicy w II RP miała intensywna budowa nowych osiedli mieszkaniowych. W trakcie spaceru usłyszymy wspomnienia mieszkańców, które przeniosą nas w czasy tworzenia kolonii.

http://4free.waw.pl/wydarzenie-48609-warszawa-zapamietana-letni-spacer

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


Lipiec 2019
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Szukaj wydarzenia

Opis wydarzenia
Kategoria wydarzenia
Charakter wydarzenia
Bilety
Data od
Data do
Miasto / Miejscowość
Województwo
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW