-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

XV Majówka Rycerska 2017

1 Maja 2017r.
Miasto / miejscowość: Osiecznica
Tagi: Zamek Kliczków
Charakter imprezy: na wolnym powietrzu w pomieszczeniu
Kategoria: happening koncert konkurs
Bilety: wstęp bezpłatny
Opis

Po raz piętnasty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Majówkę Rycerską. Odbędzie się ona w Zamku Kliczków, który w tym dniu przeniesie nas do średniowiecza, gdzie rycerze z całej Polski walczyć będą o słynną przyłbicę kasztelana Zamku Kliczków. W tym roku, jak i w latach poprzednich, również nie zabraknie mnóstwa atrakcji. Turnieje, pokazy, bitwy, to tylko kilka z nich.

Zapraszamy rzemieślników, rękodzielników, artystów, twórców i handlowców do  wzięcia udziału w Majówce Rycerskiej 1.05.2017 oraz Weekendzie Wołodyjowskiego 4.06.2017 i zaprezentowania oraz sprzedaży swoich wyrobów na terenie kompleksu parkowo-zamkowego w Kliczkowie.

Maj to wyjątkowy miesiąc w roku, podczas którego do Kliczkowa przybywają rycerze reprezentujący najświetniejsze rody. Corocznie w Zamku Kliczków organizowana jest Majówka Rycerska. Turnieje rycerskie na stałe wpisały się w pejzaż pałacu. Szczęk mieczy, tętent końskich kopyt, lśniące zbroje, konkursy i pokazy przeniosą Państwa w odległe czasy smoków, księżniczek, magów, zbrojnych krucjat i dzielnych rycerzy. Wydarzeniu towarzyszy spływ pontonowy rzeką Kwisą, którego uczestnikami rokrocznie są zarówno dzieci jak i dorośli. Podczas Majówki Rycerskiej najmłodsi uczestniczą w konkursach wokalnych, sportowych i tanecznych a także zajęciach plastycznych. Zapraszamy Państwa wraz z pociechami do Zamku Kliczków. Tylko u nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiecie się w czasie o kilka stuleci wstecz.

http://www.kliczkow.com.pl/imprezy/majowka

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


Kwiecień 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Szukaj wydarzenia

Opis wydarzenia
Kategoria wydarzenia
Charakter wydarzenia
Bilety
Data od
Data do
Miasto / Miejscowość
Województwo
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW