-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Zdjęcia miasta

Brak zdjęć

Dodaj zdjęcia
 

Polecane obiekty


  aby polecić obiekt musisz być zalogowanym
   

  Tu byli

  Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

   

  Wydarzenia

  w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


  Dodaj wydarzenie
  Pokaż więcej wydarzeń w tym mieście
   

  Ciekawe linki o mieście

   Aby dodać link musisz być zalogowany
   Chynów
   gmina Zielona Góra, powiat Zielona Góra, województwo lubuskie
   Fakty
   • Niegdyś samodzielna wieś, znajdowała się w niej w XIX wieku niewielka kopalnia węgla brunatnego, po wyczerpaniu złoża zamknięta.
   Informacje praktyczne
   Wydarzenia cykliczne
   Opis

   Chynów – dzielnica miasta Zielona Góra zlokalizowana w jej północnej części, na rozwidleniu tras wylotowych z centrum miasta do wsi Zawada (ul. Poznańska) i Krępa (ul. Truskawkowa), na północ od obwodnicy (drogi krajowej ). Niegdyś samodzielna wieś, znajdowała się w niej w XIX wieku niewielka kopalnia węgla brunatnego, po wyczerpaniu złoża zamknięta.W północnej części dzielnicy budowana jest infrastruktura techniczna pod nowo powstałe osiedle mieszkaniowe - Osiedle Kolorowe.Chynów zaliczany jest do parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (dekanat św. Jadwigi), której kościół (erygowany 16 października 1984) mieści się przy ul. Chynowskiej 1. Na Chynowie do początku 2008 znajdowała się giełda samochodowa.

   Historia
   Polecane obiekty

   Komentarze i oceny

   Brak komentarzy
    

   Dodaj komentarz

   Zaloguj się tutaj


    -

   Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW