-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 
 

Polecane obiekty


aby polecić obiekt musisz być zalogowanym
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym mieście
Krynica Morska
gmina Krynica Morska, powiat nowodworski, województwo pomorskie
www.krynicamorska.tv
Fakty
  • Miasto zwane "perłą mierzei", miejscowość wypoczynkowa nad morzem Bałtyckim i nad Zalewem Wiślanym, można korzystać z atrakcji czystego ciepłego morza lub popływać statkiem z przystani po Zalewie Wiślanym, także do Fromborka, Tolkmicka, Elbląga lub za granicę - do Kaliningradu.
  • Krynicka latarnia morska ma wysokość 27 metrów, powstała pierwotnie w 1849 roku, zniszczona przez wojnę, odbudowana w 1949 roku. Można zwiedzać od maja do września, w sezonie czynna dłużej, niesamowity widok z góry, z jednej strony na zalew, z drugiej na morze.
  • Jedno z najmniejszych miast w Polsce - 1339 mieszkańców. Pradawna osada, zwana Kahlberg (Łysica), Tu biegł prastary szlak z Gdańska do Królewca.
  • Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.
Informacje praktyczne

Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska 79 km, Elbląga 61 km, Warszawy 360 km, a także drogą wodną z Elbląga, Fromborka.

Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.

Wydarzenia cykliczne
Opis

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo - bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów. Co sprawia że turyści przyjeżdżają tu rokrocznie? Z całą pewnością klimat: czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt.

Co roku Krynicę Morską odwiedza kilkanaście tysięcy spragnionych słońca, morskich kąpieli oraz innych atrakcji wczasowiczów. Specyfika Krynicy polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu ulubioną formę wypoczynku. Mamy bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie zwolennicy opalania nago.

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy, dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa. 

Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.

Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.

Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce. 

Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych. Na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych., a także na polach namiotowych i campingowych.

Historia
Polecane obiekty

Latarnia Morska Krynica MorskaLatarnia Morska Krynica Morska

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
27 Maja 2011r. o 23:19
fantastyczne zdjęcia zamieściła Białagwiazda,poczułem się ,jakbym wrócił znowu w czasie,ale muszę jednak zapytać,czy zdjęcie nr 10,to nie jest przypadkiem kościół w Trzęsaczu??jeżeli tak,to miło by było wrzucić je na swoje miejsce,bo tam też wcześniej brakowało takiego ładnego zdjęcia,ale oczywiście,mogę się mylić.Dzięki Białejgwieździe za fantastyczne zdjęcia i tak.
ocena ogólna
18 Marca 2011r. o 17:41
bedąc w Krynicy Morskiej w sezonie warto popłynąć statkiem przez Zalew Wiślany do Fromborka.Trasa samochodowa,ok.110 km.Można wypłynac rano i po południu wrócić.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW