-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Polecane obiekty


aby polecić obiekt musisz być zalogowanym
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym mieście
 

Ciekawe linki o mieście

  Aby dodać link musisz być zalogowany
  Poznań-Wilda
  gmina Poznań-Wilda, powiat Poznań, województwo wielkopolskie
  Fakty
  • Wilda – część miasta Poznania i osiedle administracyjne w centralnej części miasta.Od północy graniczy z osiedlem Stare Miasto, od zachodu z osiedlem Świętego Łazarza i Górczynem, od południa z Zielonym Dębcem, od wschodu z osiedlem Rataje i Starołęka-Minikowo-Marlewo.
  • Osoby związane z Wildą : * Hipolit Cegielski - przemysłowiec związany z industrializacją Wildy, * Brunon Hermann - przemysłowiec związany z industrializacją Wildy, * Barbara Sobotta - lekkoatletka zamieszkała na ul. Wierzbięcice, * Gotthilf Berger - filantrop, założyciel fundacji związanej z Domem Starców na Wildzie, * Joseph Leimbach - architekt, projektant wielu kamienic wildeckich.
  • Centralnym punktem Wildy jest Rynek Wildecki. Na Wildzie przeważa zabudowa przemysłowa. Zlokalizowane są tu Zakłady im. Hipolita Cegielskiego i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, które zajmują zachodnią część dzielnicy.
  Informacje praktyczne

  Linie tramwajowe: * 1 – Zawady – Junikowo * 2 – Dębiec – Ogrody * 7 – Zawady – Ogrody * 9 – Dębiec – Piątkowska * 10 – Dębiec – Połabska * 18 – Starołęka – Ogrody Linie autobusowe: * 49 – Azaliowa – Górczyn * 51 – Dworzec Główny PKP – Sobieskiego Dworzec * 68 – Dworzec Główny PKP- Podolany * 71 – Os. Dębina – Os.Wichrowe Wzgórze * 75 – Dębiec – Górczyn * 76 – Os. Dębina – Sobieskiego Dworzec * 79 – Dębiec – Kacza * 101 – Dębiec – Mosina/Ludwikowo Szpital/Puszczykowo Niwka Szpital * L – Dworzec Główny PKP – Port Lotniczy POZNAŃ ŁAWICA

  Wydarzenia cykliczne
  Opis

  Wilda – część miasta Poznania i osiedle administracyjne w centralnej części miasta.  Od północy graniczy z osiedlem Stare Miasto, od zachodu z osiedlem Świętego Łazarza i Górczynem, od południa z Zielonym Dębcem, od wschodu z osiedlem Rataje i Starołęka-Minikowo-Marlewo.

  Historia
  Polecane obiekty

  Komentarze i oceny

  średnia ocena ogólna: 5
  22 Czerwca 2013r. o 22:24
  Trzeba przyznać, że miasto zabrało się za upiększenie i renowację Wildy. Widziałam, że już odnowili z dziesięć kamienic. Teraz zabrali się za odnowę torów kolejowych, które podobno były w fatalnym stanie. Powstają nowe budynki np. Perła Kosińskiego czy centrum Alzheimera oraz fontanna chłopca pod drzewem. Oby tak dalej :)
  ocena ogólna
  26 Lutego 2011r. o 12:58
  Mówią że to jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Poznania. Ale ja się z tym nie zgadzam. Wiadomo że na każdym osiedlu znajdą się jakieś " menele" ale nie ma się tam czego bać. W okolicy Rynek Wildecki, gdzie można kupić świeże warzywa i owoce. Są apteki, centra handlowe, markety itd. Wszędzie jest blisko.
  ocena ogólna
   

  Dodaj komentarz

  Zaloguj się tutaj


   -

  Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW