-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Zdjęcia miasta


 

Polecane obiekty


aby polecić obiekt musisz być zalogowanym
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym mieście
Sokolec
gmina Nowa Ruda, powiat kłodzki, województwo dolnośląskie
Sokolec - Turystyczne Serce Gór Sowich
www.sowirower.pwii.pl
Fakty
Informacje praktyczne

Jeśli szukacie taniego noclegu to godne polecenia jest schronisko Sowa na południowym stoku Wielkiej Sowy - wymarzone miejsce na nocleg.

Wydarzenia cykliczne
Bieg narciarski o Puchar Schroniska Sowa

Organizator schronisko Sowa zaprasza na ciekawą imprezę na stokach Wielkiej Sowy. Bieg odbywa się w sześciu kategoriach wiekowych:- Dzieci do 10 lat na trasie 1000 m- Dzieci 11-15 lat na trasie 4000 m- Młodzież 16-20 lat na trasie 1000 m- Dorośli 21-45 lat na trasie 15000 m- Dorośli 46-60 lat na trasie 10000 m- Dorośli powyżej 60 lat na trasie 6000 m Miejsce startu: Schronisko SOWA Sokolec Wpisowe tylko 5 PLN, liczne nagrody fundowane przez schronisko turystyczne Orzeł (Sokolec) i Leśny Dwór (Wolibórz). Biuro zawodów czynne w dniu imprezy od godziny 9.30.Impreza kończy się przy słynnej grochówce w Sowie. Zapraszamy na wspaniałą zabawę dla całej rodziny! Dojście do startu od Przełęczy Sokolej czerwonym szlakiem.

Opis

Wieś turystyczna położona  w paśmie Gór Sowich. Na terenie miejscowości znajduje się kilka wyciągów narciarskich, gwarantujących jazdę na łatwych i nieco trudniejszych stokach. Miejsce to posiada bogatą ofertę noclegową i jest świetną bazą wypadową na licznie przebiegające tędy szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i samochodowe

Historia

Wieś powstała prawdopodobnie dopiero w XVI w. jako osada tkaczy-chałupników. Malownicze położenie miedzy Wzgórzami Wyrębińskimi a Górami Sowimi, w obniżeniu doliny Sowiego Potoku, dostrzegli w XIX w. miłośnicy turystyki i w ten sposób Sokolec,  stał się popularnym miejscem startu wycieczek na Wielką Sowę. We wsi i jej przysiółkach, powstały  gospody i schroniska, a  także obiekty sportowe (skocznia narciarska, tory saneczkowe i trasy dla narciarzy). W czasie II wojny światowej mieściło się we wsi komando obozu Gross-Rosen, a jego więźniowie pracowali przy drążeniu sztolni w Gontowej. Dzisiaj miejscowość jest popularnym ośrodkiem narciarskim.

Najcenniejszym zabytkiem Sokolca jest kościół św. Marcina z 1786 roku.

Polecane obiekty

Wielka Sowa - 1015m.n.p.m. Jest najwyższym szczytem Gór Sowich, doskonale widoczna z niemal całego Przedgórza Sudeckiego, m.in. dzięki  charakterystycznej murowanej w kształcie stożka, wieży widokowej wybudowanej na jej szczycie.

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
22 Września 2011r. o 16:21
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW