-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaSportowa
kod pocztowy 38-100
miasto Strzyżów
telefon1 +48 17 2768 560
GG 528659
wwwwww.strzyzow.info
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Ścieżka przyrodniczo–dydaktyczna
Województwo: podkarpackie, powiat: strzyżowski, gmina: Strzyżów
Informacje podstawowe
Opis
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna

O długości ponad 2,5 km wiedzie przez najurokliwsze zakątki leśne. Na jej trasie umieszczono 10 tablic poglądowych, które stanowią kompendium wiedzy o życiu lasu, o gatunkach roślin i zwierząt tu występujących. Dla wygody spacerowiczów nad suchymi jarami przerzucono oporęczowane kładki, na potoku wzniesiono mostek, strome stoki zaopatrzone są z kolei w umocnione stopnie terenowe i poręcze. Nad najgłębszym jarem urządzono półkę widokową, a nad potokiem pole biwakowe.

Ścieżka zdrowia
O długości około 1 km i oznakowana w terenie kolorem biało-czerwonym, ma swój początek po przeciwległej w stosunku do leśniczówki stronie polany i wiedzie w górę, by po chwili połączyć się ze ścieżką edukacyjną. Na jej trasie umieszczono 6 elementów do ćwiczeń: konstrukcyjnych bądź wykorzystujących specyficzny układ naturalnych skupisk drzew. Za przejściem przez jar, trasa ścieżki schodzi w dół w stronę kąpieliska.
Ścieżka rowerowa

Jest to również szansa wspaniałego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Strzyżowa, ale i turystów. Tutaj można w aktywny sposób spędzić wolny czas lub chociaż na kilka godzin oderwać się od zgiełku miasta i zatłoczonych ulic. W okresie letnim, przy trasie ścieżki, można popływać w kąpielisku, skorzystać z przejażdżki bryczką lub Strzyżowską Kolejką Kołową, która np. zawiezie nas do poniemieckiego kolejowego tunelu schronowego.

Licząca ok. 10 km trasa ścieżki rowerowej bierze swój początek przy leśniczówce w Łętowni. Prowadzi przez strzyżowski las, dalej ul. Leśną, później polną drogą nad stokiem narciarskim i stromo w dół, obok cmentarza „Na Krzywuli”. Tutaj skręcamy w prawo dojeżdżając do ulicy Kombatantów, którą wracamy do leśniczówki. Dotrzeć do niej można samochodem. Jadąc od strony Krosna skręcamy w lewo przy drogowskazie „Wyciąg narciarski”. Kierując się od strony Rzeszowa przejeżdżamy przez centrum miasta i z ul. Sobieskiego (ulica wylotowa ze Strzyżowa) skręcamy w prawo. Ulicą Sportową dojeżdżamy do kąpieliska. Samochód możemy zaparkować bezpośrednio przy nim, lub trochę dalej na parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym „Oaza”. A stamtąd przesiadamy się na rower.
Czynne
codziennie
Charakterystyka obiektu
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • angielski
  • niemiecki
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
18 Października 2011r. o 10:49
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW