-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaPlac Atrakcji
kod pocztowy 41-500
miasto Chorzów
telefon1 +48327937008
e-mail lunapark@wpkiw.com.pl
wwwwww.wesole-miasteczko.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Śląskie Wesołe Miasteczko
Województwo: śląskie, powiat: Chorzów, gmina: Chorzów
Informacje podstawowe
Opis
Śląskie wesołe miasteczko jest największym i najstarszym w Polsce lunaparkiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a dobrą zabawę gwarantuje kilkadziesiąt atrakcji. Niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością jedyny w Polsce prawdziwy rollercoaster, zwany TIC TAC Tornado Coaster. Całkowity przejazd trwa około jedną minutę 40 sekund, a do pokonania jest trasa składająca się z wielu zakrętów i podwójnej pionowej pętli. A to wszystko przy prędkości 60 km/h. Dla ludzi o słabszych nerwach alternatywą jest Kolejka Górska Blizzard. Niesamowitych przeżyć w gondoli unoszącej na wysokość ok. 14 m w ruchu wahadłowo-obrotowym dostarczy atrakcja Rainbow. Miłośnicy wirującej jazdy na zakręconych karuzelach odnajdą się na Enterprise, Rock & Roll, Apollo czy Balerinie. Wspaniały widok i panorama okolicy dostępna na wyciągnięcie ręki - wystarczy skorzystać z Gwiazdy Dużej. Jest to największa tego typu atrakcja w Polsce. Miłośników grozy i horroru przyciągnie z pewnością Smocza Jama, Ghost Castle i Pałac Starchów, w których na własnej skórze odczuje się bliskie spotkanie z upiorami i wampirami. Dla odprężenia propozycja Gabinetu luster, Beczki Śmiechu, Kina 4D i kilkunastu innych. Dla najmłodszych kilkadziesiąt mini-karuzel z samolotami, łabędziami, słoniami, zjeżdżalniami, gokartami, helikopterami i innymi.
Ceny biletów
  • inny karnet rodziinny 120, weekend 1504 PLN
  • normalny całodzienny 0, weekend 50 PLN
Charakterystyka obiektu
  • parking
  • restauracja / bar
  • sklepik z artykułami
  • WC
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • angielski
  • niemiecki
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4
15 Października 2010r. o 22:59
Niestety choć darzę Wesołe Miasteczko dużym sentymentem to trzeba uczciwe stwierdzić że jest coraz gorzej i drożej. Większość urządzeń pamięta chyba jeszcze Gieraka, a ceny za ich korzystanie nieproporcjonalne do zarobków w Polsce, o cenach napojów i jedzenia nie wspomnę. Dlatego moja ocena taka niska.
ocena ogólna
6 Października 2010r. o 11:03
No i kolejny obiekt mojego dzieciństwa. Praktycznie co roku spędzliśmy tu z rodziną cały dzieć, jeźdźąc na wszystkim, na czym się dało. Przede wszystkim kultowe samoloty i Diabelski Młyn. No i rundka stateczkiem - szkoda, że tę atrakcję zlikwidowano.
ocena ogólna
2 Września 2010r. o 13:16
Z całą pewnością warto odwiedzić najlepsze wesołe miasteczko w Polsce. Można wybrać się tutaj z całą rodziną, ponieważ każdy jej członek znajdzie tutaj coś dla siebie. Można wybierać z całej gamy atrakcji dla młodszych i starszych, dla lękiliwych poszukiwaczy przygód jak i dla miłośników mocnych wrażeń.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW