-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

miasto Ojców
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Źródełko Miłości
Województwo: małopolskie, powiat: krakowski, gmina: Skała
Informacje podstawowe
Opis
Źródełko Miłości jest jednym z wielu źródeł występujących na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego lecz z racji swej nazwy i położenia najbardziej znane. Żadna kochająca się para nie może przebywając w Ojcowie przejść obok niego obojętnie. Nie może nie zakosztować wody z tego "tajemniczego" zdroju.
Źródełko Miłości bierze swój początek pod lewym filarem Bramy Krakowskiej. Tam przed laty, przed budową drogi przebiegającej Doliną Prądnika między innymi obok wyżej wymienionej Bramy znajdował się jego naturalny wypływ. W związku z budową drogi woda została puszczona rurami pod drogą. Obecny kształt "wyeksponowania" ujęcia wody pochodzi z 1986 roku. Woda wypływa z postumentu do niecki w kształcie serca, celowo nawiązując do nazwy źródła. Jak wieść gminna niesie nazwa pochodzi od młodych wędrowców, którzy po wypiciu wody z tego źródła zapałali do siebie dozgonną miłością. Jak to z takimi opowieściami, jak nazwa wskazuje coś w tym musi być. Pozostaje jedynie spróbować czy przypowieść mówi prawdę.
Bilety
  • wstęp bezpłatny

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 3
20 Listopada 2010r. o 19:56
Szkoda że źródełko zostało zurbanizowane. I teraz to tylko betonowy blok z którego wypływa woda.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW