-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaPiłsudskiego 38
kod pocztowy 10-450
miasto Olsztyn
telefon1 +48 89 5354 488
e-mail info@planeta11.pl
wwwwww.planeta11.pl
wskazówki dojazdu
Koło Planetarium.
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Biblioteka "Planeta 11"
Województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: Olsztyn, gmina: Olsztyn
Informacje podstawowe
Opis
Planeta 11 istnieje od 3 września 2004 roku. Jest wyjątkową, nowoczesną, łamiącą wszelkie stereotypy biblioteką dla młodzieży. Celem instytucji jest stworzenie miejsca szeroko pojętej informacji, nauki i rozrywki. Oprócz moli książkowych swój kącik znajdą tu melomani, zapaleni gracze, maniacy internetowi, kinomani. W bibliotece można też posiedzieć przy kawie, poczytać gazetę lub porozmawiać, odrobić pracę domową, wybrać odpowiednią szkołę, napisać CV, poszukać pracy. Wszystko w przestronnym, nowoczesnym i futurystycznie zaaranżowanym lokalu.
Planeta 11 jest jedną z sześciu tego typu bibliotek na świecie (Drezno, Los Angeles, Singapur, Helsinki, Wrocław) i jedną z dwóch w Polsce ("Mediateka" we Wrocławiu). Biblioteka powstała w ramach projektu "Biblioteki dla młodych klientów" Fundacji Bertelsmanna, którego celem jest doskonalenie wśród młodzieży umiejętności czytania i zdobywania informacji, budzenie wszechstronnych zainteresowań, przygotowanie młodych ludzi do podejmowania nowych wyzwań w społeczeństwie, tworzenie podstaw do prężnego i kreatywnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Oferta, stworzona na podstawie badań marketingowych przeprowadzonych pośród młodych olsztynian, jest dostosowana do potrzeb grupy osób w wieku od 13 do 25 lat. Ma ona ułatwić i uatrakcyjnić naukę, pomóc w wyborze zawodu i doskonaleniu kwalifikacji zawodowych oraz dać możliwość kreatywnego i miłego spędzania wolnego czasu.

opracowanie na podstawie informacji ze strony www.planeta11.pl
Czynne
Poniedziałek - Piątek : 10.00 - 20.00
Sobota : 10.00 do 16.00.
Charakterystyka obiektu
  • internet / wi-fi
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW