-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaWybrzeże Kościuszkowskie 20
kod pocztowy 00-390
miasto Warszawa
telefon1 +48 22 5964 100
e-mail info@kopernik.org.pl
wwwwww.kopernik.org.pl
wskazówki dojazdu
Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać następującymi autobusami: 118, 150, 506 - przystanek Biblioteka Uniwersytecka 102, 162, 174, 185 - przystanek Pomnik Syreny Podróżni korzystający z Metra mogą przesiąść się do autobusów 150 i 174 na przystanku Metro Świętokrzyska. Do Centrum można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusami linii 118 i 174.
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Centrum Nauki Kopernik
Województwo: mazowieckie, powiat: Warszawa, gmina: Warszawa
Informacje podstawowe
Opis
Centrum Nauki Kopernik jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Nauka i kultura razem? Jako jedność? Oczywiście! Właśnie dzięki interaktywnym eksponatom zgromadzonym w sześciu galeriach tematycznych, samodzielnie eksperymentując, można będzie się o tym przekonać. Zmierzymy się tutaj nie tylko z dźwigniami, siłami spójności i tarciem, ale też fletniami, rzeźbami i talentem Mozarta, a nawet zjeżdżalnią, Uszatkiem i… pryszczami. To miejsce to królestwo eksperymentów i raj dla ciekawych świata.

Wystawy:
1. ŚWIAT W RUCHU. Nasza planeta, woda w oceanie, krew w naszych żyłach, cząsteczki tworzące niezbędne do oddychania powietrze - cały otaczający nas świat jest w nieustannym ruchu. Dzięki eksponatom tworzącym wystawę można się dowiedzieć, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. To również okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.

2. CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO. Znajdujące się tu eksponaty pozwalają zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu oraz poprzez samodzielne eksperymenty poznawać otaczający świat. Arena to okazja do sprawdzenia sprawności fizycznej i porównania własnych osiągnięć z wynikami dzikich zwierząt. Odkrywając zakamarki Miejskiej dżungli, dowiadujesz się, skąd się bierze woda w kranie oraz prąd w gniazdku elektrycznym. Możesz też przebudować Warszawę tak, by była jak najbardziej przyjazna mieszkańcom.

3. STREFA ŚWIATŁA. Pogrążona w mroku wystawa daje okazję do poznania własności światła oraz doświadczenia różnego rodzaju iluzji optycznych. Wchodząc w świat kryminalnej historii utrzymanej w stylistyce cartoon noir, wraz z detektywem Wiktorem Fotonem próbujesz rozwikłać zagadkę dziwnych wydarzeń nękających Światłobrzeg. Wykonując kolejne eksperymenty nie tylko przybliżasz się do jej rozwiązania, ale także przekonujesz, jak łatwo można oszukać zmysł wzroku. Sprawdzasz również, na jakiej zasadzie działa laserowy podsłuch.

4. KORZENIE CYWILIZACJI. Wystawa umożliwiająca odbycie podróży od zamierzchłych dziejów po czekającą nas przyszłość, oraz poznanie najważniejszych osiągnięć ludzkiej myśli. Szukając źródeł współczesnej cywilizacji masz okazję wybudować most według projektu Leonarda da Vinci, wczuć się w rolę archeologa używającego robotów podczas wykopalisk, a także poznać wykorzystywane dawniej i dzisiaj źródła energii. Nasza cywilizacja to nie tylko technika, ale także sztuka i muzyka. Chętni mają tu szansę spróbować odczytać naskalne malowidła, a także samodzielnie zagrać na laserowej harfie.

5. BZZZ! Świat wykreowany z myślą o najmłodszych gościach Centrum Nauki Kopernik, dzieciach w wieku do sześciu lat, rozbudzający ich wyobraźnię i ciekawość. Tuż przy wejściu czekają owady i ryby, które możecie łapać w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia. Podążając śladami zwierząt dotrzecie do ich kryjówek, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy łąki. W świecie kształtów wejdziecie do wnętrza kalejdoskopu, żeby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć, jak zbudowany jest plaster miodu. W galerii Bzzz! będziecie mogli poczuć się jak ptaki, przesuwając rękoma po poręczach ukształtowanych zgodnie z tym, w jaki sposób poruszając się ptasie skrzydła i obserwując wszystko z góry za pomocą peryskopu.

6. RE: GENERACJA. Galeria RE: generacja to 80 multimedialnych i interaktywnych eksponatów. Można tu przyjść z chłopakiem, dziewczyną albo po prostu samemu. Wszystkiego wolno dotykać, próbować. Odkrywać nie tylko świat, ale i... siebie! To jednocześnie gra, której częścią stajecie się WY. Uruchamiając przycisk Start wyruszacie w głąb
własnego umysłu.

7. TEATR ROBOTYCZNY. Teatr Robotyczny to jeden z najbardziej prestiżowych i oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik. To teatr, w którym występują roboty, a dokładnie RoboThespiany, czyli RoboAktorzy. Roboty powstały w brytyjskiej firmie Engineered Arts Ltd. CNK odpowiada za stworzenie scenariuszy oraz oprawę audiowizualną przedstawień. Dialogi wykonywane m.in. przez: Piotra Fronczewskiego, Mariana Opanię czy Wiktora Zborowskiego nagrano w warszawskim studiu Sonica.

8. PARK ODKRYWCÓW. Park Odkrywców powstał z inspiracji nadwiślańskim krajobrazem. Między kępami zieleni i drzewami na zwiedzających czekają niezwykłe instalacje, interpretujące w autorski sposób pojawianie się dźwięku i muzyki. Drogowskaz astronautów wskaże ci, gdzie wyruszyć w galaktyczną podróż. Z pomocą Szeptaczy skomponujesz koncert łączący śpiew ptaków i grzmot burzy, a podczas spaceru po geologicznym dachu zobaczysz, w jaki sposób białko akwaporyna transportuje wodę pomiędzy komórkami. W trakcie letniej przechadzki po Parku Odkrywców będzie można zajrzeć do plenerowej galerii lub wysłuchać koncertu, rozkoszując się panoramą Wisły. Park zostanie udostępniony do zwiedzania wiosną 2011.
Czynne
od wtorku do piątku 09.00–18.00 (kasy czynne do 17.00)
od soboty do niedzieli 10.00–19.00 (kasy czynne do 18.00)
Ceny biletów
 • normalny 27 PLN
 • rodzinny 72 PLN
 • ulgowy 18 PLN
Charakterystyka obiektu
 • karty płatnicze
 • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
 • parking
 • restauracja / bar
 • sklepik z artykułami
 • WC
 • wi-fi
Bilety
 • wstęp płatny
Mówimy w języku
 • angielski
 • niemiecki
 • polski
 • rosyjski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
10 Lipca 2017r. o 22:34
Ciekawe miejsce
ocena ogólna
17 Sierpnia 2011r. o 16:12
Jest tam świetnie, ale nie wpuścili mnie do miejsca od 14 lat. A tak chciałem tam pójść...
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW