-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulica1 Maja / Wilczaka
kod pocztowy 44-335
miasto Jastrzębie-Zdrój
 

Zdjęcia obiektu

Brak zdjęć

Dodaj zdjęcia
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Fontanna w Parku Zdrojowym
Województwo: śląskie, powiat: Jastrzębie-Zdrój, gmina: Jastrzębie-Zdrój
Informacje podstawowe
Opis
Celem projektu był remont i przebudowa zniszczonej fontanny w Parku Zdrojowym, który jako założenie urbanistyczno-architektoniczne jest wpisany do rejestru zabytków. Obiekt usytuowany jest w środkowej części parku, po wschodniej stronie głównej alei, stanowiącej oś kompozycyjną północ-południe. Ta część parku ma charakter uporządkowany, jest starannie zagospodarowana alejkami, wartościowym starodrzewem i małą architekturą. Fontanna znajduje się wewnątrz reprezentacyjnego placu zamkniętego z trzech stron: Domem Zdrojowym, Łazienkami I i Muszlą koncertową. Swoją świetność plac przeżywał w okresie międzywojennym, gdzie Jastrzębie było kurortem znanym i cenionym w całej Europie. Dziś miasto stara się przywrócić dawny blask tego miejsca. Przyjeżdżający do miasta turyści zachwycać się mogą odnowionymi zabytkami Parku Zdrojowego tzn. Domem Zdrojowym, Łazienkami I, Masnówką, bogatym dziewiętnastowiecznym drzewostanem przypominającym uzdrowiskową przeszłość miejscowości oraz wyremontowaną wspaniale wyeksponowaną fontanną.
Fontana wykonana została w okrągłej niecce o średnicy wewnętrznej 6,40 m z ławką otaczającą wykonaną z granitu. Zrewitalizowano przestrzeń wokół fontanny, dzięki czemu miejsce to przyciąga mieszkańców i tworzy atmosferę do spotkań, rozmów, relaksu i wypoczynku. Miejsce to jest atrakcyjne zarówno w dzień jak i w nocy, gdyż fontanna jest podświetlana.

Dane techniczne:
-średnica fontanny - 6,40 m
-obszar zagospodarowania - 13,60 x 13,60 m
-wysokość fontanny - 2,5 m
-projekt: Ewa Toborowicz-Partykiewicz, Zdzisław Zwierzchowski
Charakterystyka obiektu
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW