-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaJagiellońska 18b
kod pocztowy 34-500
miasto Zakopane
telefon1 +48 18 2066 871
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Galeria Władysława Hasiora
Województwo: małopolskie, powiat: tatrzański, gmina: Zakopane
Informacje podstawowe
Opis
Władysław Hasior był jednym z najbardziej niezwykłych artystów tworzących w Polsce w drugiej połowie XX wieku. Jego unikalna sztuka zrywająca z utartymi kanonami estetycznymi, odrzucając tradycyjne środki wypowiedzi plastycznej łączy w sobie elementy rzeźby, malarstwa i tkaniny tworząc nową, łatwo rozpoznawalną, charakterystyczną jakość.

Muzeum - Galeria autorska Władysława Hasiora doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, istnieje od 1985 roku i jest filią Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Ekspozycję stałą Galerii stanowi ok. 150 prac artysty. Znalazły tu swoje miejsce sławne sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, których tworzywem są różnorakie materiały, zwyczajne przedmioty, często rupiecie, które w rękach artysty nabierają nowych znaczeń. Opatrzone metaforycznymi, dowcipnymi, przekornymi tytułami skłaniają do zastanowienia nad światem współczesnym i sztuką.

Władysław Hasior był honorowym kuratorem Galerii, sam zaaranżował jej wnętrze i wykreował atmosferę, nie tylko poprzez wybór i umieszczenie w niej swoich prac, lecz także poprzez zastosowanie zabiegów zwielokrotniających przestrzeń i poszczególne dzieła, oraz odpowiedni dobór muzyki. Na skutek tych działań sama galeria stała się swoistym dziełem sztuki Hasiora, w którym nieustannie dokonywał zmian.
Czynne
śr-sb: 11-18, nd: 9-15
Ceny biletów
  • normalny 7 PLN
  • ulgowy 5,50 PLN
Charakterystyka obiektu
  • parking
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW