-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

miasto Mirów
 
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Grzęda Mirowsko - Bobolicka
Województwo: śląskie, powiat: myszkowski, gmina: Niegowa
Informacje podstawowe
Opis
Malownicze pasmo jurajskich skałek, grot i jaskiń rozpościerające się pomiędzy Zamkiem Mirów i Zamkiem Bobolice.

Grzęda to łączący Zamek Mirów i Zamek Bobolice wał skalny, na który składają się przede wszystkim majestatyczne jurajskie ostańce, często o fantazyjnych nazwach. Znajdują się wśród nich m.in.: Turnia Kukuczki, Trzy Siostry, Skrzypce, Klawiatura, Grzyb, Szafa, czy Zygzak. Miejsce to jest jednak mekką nie tylko dla wspinaczy. Każdego sezonu można tu spotkać miłośników jazdy konnej, rowerzystów, czy też osoby uprawiające nordic walking. Zimą Grzęda zamienia się natomiast w fantastyczną trasę dla m.in. narciarzy śladowych, którzy znajdują tu urozmaicone tereny oraz wspaniałe widoki Jury w śnieżnej szacie.

Grzęda Mirowsko-Bobolicka to także szereg mniejszych i większych grot oraz jaskiń. Ciekawostką jest, że w jednej z nich o nazwie Stajnia odkryto pierwsze w Polsce szczątki neandertalczyka. Jako, że jaskinia znajduje się po bobolickiej stronie Grzędy, nadano mu imię Bobolusa Jurajskiego.

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
29 Marca 2016r. o 22:00
Jedna z najpiękniejszych tras pieszych na Jurze. Niezbyt forsowny spacer, a widoki - wspaniałe. Między Mirowem a Bobolicami nie brak rewelacyjnych punktów widokowych, skałek oraz miejsc, które przyciągają uwagę szatą roślinną. Polecam tym bardziej i tym mniej aktywnym.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW