-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Bonus z kartą Bywaj-Club

10% rabatu na bilet wstępu do Huty "Julia" w Piechowicach z kartą "Bywaj-Club"

Zamów kartę Bywaj-Club

Jesteś właścicielem obiektu – Przystąp do Bywaj-Club

 

Dane teleadresowe

ulicaŻymierskiego 73
kod pocztowy 58-573
miasto Piechowice
telefon1 +48 75 7612 413
telefon2 +48 75 7612 414
GSM +48 487 576 124
e-mail julia@crystaljulia.com
wwwwww.crystaljulia.com
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Huta Julia w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby
Województwo: dolnośląskie, powiat: jeleniogórski, gmina: Piechowice
Informacje podstawowe
Opis
Huta Julia w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby - Świat Kryształu daje możliwość zapoznania się z ręczną produkcją kryształów, procesem niezwykle pracochłonnym i obecnie już zanikającym.

ZWIEDZANIE HUTY
W towarzystwie przewodnika można poznać historię huty i magię tworzenia kryształów.

Zwiedzanie obejmuje:
- opiekę przewodnika
- wstęp historyczny
- prezentację pieca hutniczego i formowania gorącego szkła
- pokaz tradycyjnego, ręcznego zdobienia szkła kryształowego (od poniedziałku do soboty)
- prezentację zabytkowych maszyn hutniczych.

SKLEP FIRMOWY
Znajdziecie w nim unikatowe, ręcznie zdobione produkty kryształowe w cenach producenta. Większego wyboru kryształowych dzieł sztuki nie ma nigdzie w Polsce!

Dlaczego sklep Huty Julia nazywamy także GALERIĄ? – ponieważ można w nim oglądać i kupić końcówki produkcyjne kryształowych kolekcji niedostępnych na europejskim rynku, wytwarzanych w Julii na zamówienie klientów z całego świata. Nasz kiermasz stwarza niepowtarzalną okazję zakupu kryształów które zdobią stoły w Arabii Saudyjskiej, Stanach Zjednoczonych, Japonii.

W sklepie dostępny jest także szeroki wybór kryształowych pamiątek wykonywanych ręcznie przez hutników Julii. Można tam również zobaczyć kopię kryształowego pucharu wykonanego w Hucie Julia na Puchar Świata w Biegach Narciarskich w Szklarskiej Porębie, który wygrała polska mistrzyni – Justyna Kowalczyk.

HISTORIA HUTY
Historia huty rozpoczęła się w XIX wieku. W roku 1866 Friedrich Heckert, przybyły z Berlina chrześniak cesarza, zbudował w Piechowicach zakład zdobienia szkła, specjalizujący się w obróbce części do żyrandoli i wytwarzaniu luster kryształowych. Firma prosperowała bardzo dobrze dzięki dużym zdolnościom organizacyjnym właściciela i protekcji cesarza.
W roku 1889 wybudowano hutę Fritza Heckerta, sam Heckert nie doczekał jednak jej uruchomienia, zmarł nagle przed końcem budowy. Prawdopodobnie przyczyną, oprócz wady serca, były również problemy związane z powstawaniem zakładu.
Huta Heckerta zatrudniała wielu fachowców z czeskiej strony Karkonoszy. Byli to dmuchacze szkła, szlifierze i malarze szkła. Dobrze prosperujący zakład z czasem dorównał świetnością hucie Josephine hrabiego Schaffgotcha w Szklarskiej Porębie.
W roku 1923 huta Fritza Heckerta w Piechowicach łączy się z Josephiną zawiązując spółkę akcyjną z marką handlową JOSEPHINE. Od tej pory dwie największe karkonoskie huty wspólnie z powodzeniem zdobywają światowe rynki.
Po II Wojnie Światowej, kiedy to Śląsk przechodzi w ręce Polski, Josephine z hutami w Szklarskiej Porębie i Piechowicach kontynuuje produkcję. Polscy hutnicy i zdobnicy uczą się od swoich niemieckich mistrzów.
W roku 1958, huta szkła kryształowego Josephine, przyjmuje polską nazwę JULIA, która do dziś promowana jest w Polsce i na rynkach całego świata. W roku 2000 zamknięty zostaje zakład w Szklarskiej Porębie, a dzisiejsza JULIA w Piechowicach pozostaje jedynym żywym pomnikiem huty Josephine w starych murach przedsiębiorstwa Fritza Heckerta.
Czynne
Hutę Julia można zwiedzać codziennie w godzinach 8:30 do 15:00 (ostatnie wejście o 14:30). Poza sezonem wejścia do huty odbywają się co pół godziny, w sezonie turystycznym na bieżąco.
Sklep czynny od poniedziałku do piątku: 8-18, w soboty - niedziele: 9-17
Ceny biletów
 • ulgowy (od 4 do 14 lat) 6 PLN
 • normalny 12 PLN
 • inny - grupowy (min.15 osób po wcześniejszym kontakcie telefonicznym): 10 PLN
Charakterystyka obiektu
 • karty płatnicze
 • możliwość wynajęcia przewodnika
 • parking
 • sklepik z pamiątkami
Bilety
 • wstęp płatny
Mówimy w języku
 • angielski
 • niemiecki
 • polski
 • włoski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
13 Grudnia 2016r. o 14:53
bardzo mi się tu podobało.ciekawe miejsce , mili ludzie, którzy starali się nam jak najwięcej wytłumaczyć, pokazać, niesamowite wyroby ze szkła- cuda, majstersztyki .Takiej wycieczki się nie zapomina .Super.
ocena ogólna
28 Października 2011r. o 10:08
zadziwiające miejsce !!
ocena ogólna
27 Października 2011r. o 12:43
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW