-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

miasto Żerdno
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Jezioro Żerdno
Województwo: zachodniopomorskie, powiat: drawski, gmina: Czaplinek
Informacje podstawowe
Opis
Przepiękne jezioro Żerdno jest fragmentem Pojezierza Drawskiego. Posiada niezwykle przejrzyste i czyste wody, między innymi dzięki temu, że leży na terenie Parku Krajobrazowego.

Miejscowi mieszkańcy i stali bywalcy-wędkarze potwierdzą, iż w akwenie tym licznie występują węgorze,a także leszcze, szczupaki, sieje i okonie. Bardzo często osiągające imponujące wymiary.

Jest to z pewnością jedno z piękniejszych jezior Polski. Jego brzegi są strome, w większości porośnięte olchowymi zaroślami. Trzcinowisk jest tu niezwykle mało, a jedynymi i małymi skupiskami ludzkimi są: leżąca na południowym brzegu jeziora osada Nowe Drawsko (licząca niespełna 8 gospodarstw)oraz wieś Żerdno, leżąca tuż przy wpływie Drawy, która to rzeka łączy jezioro Żerdno z odległym o 3 km akwenem Prusino (rezerwat ptactwa wodnego).

Powierzchnia Żernda wynosi 205 ha, długość maksymalna 3 km, szerokość - 1 km, a maksymalna głębokość - 36 m. Dno zbiornika jest w miarę urozmaicone.

Jezioro Żerdno jest własnością AWR SP i dzierżawione jest przez Gospodarstwo Rybackie w Czaplinku. Pozwolenia na wędkowanie można wykupić albo w Stanicy PZW, ul. Jeziorna 14 lub w biurze gospodarstwa również przy ulicy Jeziornej 34/2.
Bilety
  • wstęp bezpłatny

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW