-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaBrzozowie
kod pocztowy 57-350
miasto Kudowa-Zdrój
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Kaplica Matki Bożej Bolesnej u Źródełka Maryi
Województwo: dolnośląskie, powiat: kłodzki, gmina: Kudowa-Zdrój
Informacje podstawowe
Opis
Nieformalne Sanktuarium MATKI BOŻEJ BOLESNEJ w ZIELONEJ DOLINIE u ŹRÓDEŁKA MARYI.

Zaczęło się wszystko w roku 1830. Nadleśniczy Nachodu, Ignacy Siegel, znalazłszy tu na ziemi obrazek Matki Bożej Bolesnej umieścił go na drzewie. Niebawem poniżej drzewa wytrysnęło źródełko, które spontaniczne nazwano ŹRÓDEŁKIEM MARYI. Niezabezpieczony obrazek uległ szybko zniszczeniu. Ignacy Siegel umieścił w to miejsce wizerunek nowy, który zachował się do dziś.

W roku 1832 parafię dziesiątkowała zaraza. Ludność spontanicznie szukała modlitewnej pomocy u stóp Matki Bożej przy Źródełku Maryi. Zaraza jak nagle przyszła - nagle ustała. Fakt ten uznano za cudowny a wodę za uzdrawiającą za przyczyną Matki Najświętszej. Ślubowano wtedy, że każdego roku będzie się tu odprawiała Msza św. dziękczynna w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, to jest w I - niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego.

Aktualna Kapliczka pochodzi z roku 1887. Zbudowana wg projektu Józefa Elsnera z Monachium.
Dojazd do Źródełka: drogą nr 8 w kierunku przejścia granicznego w Słonem, na wysokości stawów w lewo (patrz: drogowskaz "Brzozowie", oraz rzeźbiona tablica "Źródełko Maryi").
Pieszo: od drogi nr 8 za stacją benzynową Shell na wysokości targowiska niebieskim szlakiem rozpoczynającym się od dużego krzyża z piaskowca.
Charakterystyka obiektu
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • parking
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
25 Grudnia 2017r. o 19:49
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW