-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaZdrojowa 16
kod pocztowy 43-450
miasto Ustroń
telefon1 +48 33 4446 050
telefon2 +48 33 8513 563
e-mail info@lesnypark.pl
wwwwww.lesnypark.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Leśny Park Niespodzianek
Województwo: śląskie, powiat: cieszyński, gmina: Ustroń
Informacje podstawowe
Opis
Atrakcje parku można podzielić na trzy grupy. Pierwszą i najważniejszą z nich jest mini zoo. Choć w zasadzie, biorąc pod uwagę, co zazwyczaj kryje się pod tą nazwą, to ustrońskie należałoby raczej określić jako midi zoo. Na dość dużym, lesistym i górzystym terenie rozlokowanych jest kilkadziesiąt, zasadniczo ptaków i ssaków, w większości przypadków przebywających w warunkach zbliżonych do naturalnych. Są tu zwierzęta rodzime i egzotyczne, wszystkie jednak pochodzą ze zbliżonych do naszych szerokości geograficznych, co czyni kolekcję spójną i łatwą w prowadzeniu. Dodatkowymi atrakcjami zoologicznymi są pokazy lotów ptaków drapieżnych i możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami, których terytoria nie są ogrodzone.

Druga grupa atrakcyj parku ma charakter bajkowy. Jej osią jest bajkowa aleja składająca się z kilkunastu kiosków wyświetlających automatyczne minispektakle bajkowe za naciśnięciem elektrycznego guzika. Grupę tę uzupełnia odgrywany co pół godziny mechaniczny spektakl "Ptasie wesele" i gadający trol u wejścia do parku. Trzecią grupą są liczne, po większości wliczone w cenę biletu wstępu urządzenia zabawowe na sporym placu zabaw. Całość jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza dla dzieci.

Ma jednak ów park dwie może niewielkie, ale istotne i wymagające pilnego usunięcia wady. Pierwszą jest brak zaplecza gastronomicznego z prawdziwego zdarzenia. Maleńki bar z zapiekankami i pieczoną kiełbasą jest takowego zaledwie lichą namiastką. Tu są potrzebne dwie lub trzy porządne restauracje. Drugim problemem jest stanowczo za mały, jak na popularność parku, parking. Gdy wady te zostaną usunięte, Leśny Park Niespodzianek będzie jednym z dwóch, lub trzech najlepszych parków atrakcyj w południowej Polsce.
Czynne
od 1 kwietnia do 31 października: w godz. od 9:00 do 18:00,
-od 1 listopada do 31 marca: w godz. od 10:00 do 16:00

Ceny biletów
 • inny dzieci do lat 3 oraz starsze w dniu urodzin bezpłatnie PLN
 • normalny 19 PLN
 • ulgowy 15 PLN
Charakterystyka obiektu
 • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
 • parking
 • restauracja / bar
 • sklepik z artykułami
 • WC
Bilety
 • wstęp płatny
Mówimy w języku
 • angielski
 • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4.33
15 Sierpnia 2011r. o 21:54
Byłam w parku po raz drugi po sześciu latach i : jedyne, co się zmieniło, to ceny i to bardzo. Plac zabaw nieremontowany, huśtawki skrzypią tak, że słychać w najdalszych zakątkach kompleksu. Kierownictwo pewnie cieszy się z obrotów (nawet w ulotkach promocyjnych nie podają ceny, a wiadomo, że jak ktoś już przyjedzie, to raczej nie zawróci), ale nie chce mu się inwestować. Smutno.
ocena ogólna
15 Lutego 2011r. o 21:25
Świetne, niebanalne miejsce, w szczególności atrakcyjne dla dzieci, choć i dorośli nieźle się bawią. Możliwość swobodnego karmienia niektórych zwierząt jest dużą wartością, warto tez obejrzeć pokaz lotów ptaków. Brak parkingu uważam za walor miejsca, nie ma tłumów turystów z gatunku tych, co muszą pod każdą atrakcję dojechać pod bramę. Autobusy jeżdżą często. Ale coś do jedzenia by się przydało.
ocena ogólna
26 Października 2010r. o 12:23
W ramach częstych rodzinnych wyjazdów w Beskidy, zahaczyliśmy ostatnio o Ustroń, żeby odwiedzić Leśny Park Niespodzianek. I chociaż bilety były drogie, bo zapłaciliśmy za naszą czwórkę 50 złotych (z czego mała wchodziła za darmo), to wszyscy zgodnie uznaliśmy, że warto było. Park ma tyle atrakcyj, że stosunek ceny do jakości należy uznać za niezwykle korzystny. Atrakcje parku można podzielić na trzy grupy. Pierwszą i najważniejszą z nich jest mini zoo. Choć w zasadzie, biorąc pod uwagę, co zazwyczaj kryje się pod tą nazwą, to ustrońskie należałoby raczej określić jako midi zoo. Na dość dużym, lesistym i górzystym terenie rozlokowanych jest kilkadziesiąt, a nie wykluczam, że i ponad setka gatunków zwierząt, zasadniczo ptaków i ssaków, w większości przypadków przebywających w warunkach zbliżonych do naturalnych. Są tu zwierzęta rodzime i egzotyczne, wszystkie jednak pochodzą ze zbliżonych do naszych szerokości geograficznych, co czyni kolekcję spójną i łatwą w prowadzeniu. Dodatkowymi atrakcjami zoologicznymi są pokazy lotów ptaków drapieżnych i możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami, których terytoria nie są ogrodzone. Druga grupa atrakcyj parku ma charakter bajkowy. Jej osią jest bajkowa aleja składająca się z kilkunastu kiosków wyświetlających automatyczne minispektakle bajkowe za naciśnięciem elektrycznego guzika. Grupę tę uzupełnia odgrywany co pół godziny mechaniczny spektakl "Ptasie wesele" i gadający trol u wejścia do parku. Trzecią grupą są liczne, po większości wliczone w cenę biletu wstępu urządzenia zabawowe na sporym placu zabaw. Całość jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza dla dzieci. Ma jednak ów park dwie może niewielkie, ale istotne i wymagające pilnego usunięcia wady. Pierwszą jest brak zaplecza gastronomicznego z prawdziwego zdarzenia. Maleńki bar z zapiekankami i pieczoną kiełbasą jest takowego zaledwie lichą namiastką. Tu są potrzebne dwie lub trzy porządne restauracje. Drugim problemem jest stanowczo za mały, jak na popularność parku, parking. Gdy wady te zostaną usunięte, Leśny Park Niespodzianek będzie jednym z dwóch, lub trzech najlepszych parków atrakcyj w południowej Polsce.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW