-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaul. Bronisława Czecha 1 b
kod pocztowy 34-500
miasto Zakopane
telefon1 +48 18 2015 308
telefon2 +48 18 2012 588
wwwwww.wisla.zakopane.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Mała i Średnia Krokiew
Województwo: małopolskie, powiat: tatrzański, gmina: Zakopane
Informacje podstawowe
Opis
Mała Krokiew (K65) to skocznia narciarska wchodząca w skład Kompleksu skoczni narciarskich Średniej Krokwi (K85, HS94). Skocznie powstały w 1950 roku. Na Małej Krokwi często rozgrywają się zawody młodych skoczków (m.in. Lotos Cup).
Niewiele dalej zaś znajduje się Maleńka Krokiew (K-35). Za terenem tych skoczni, kawałek w las, leży najmniejsza skocznia w Zakopanem, K-15.
Średnia, Mała i Maleńka Krokiew były do 2002 r. wyłożone starym, zniszczonym igelitem. W 2002 r. został on wymieniony na zielony fińskiej firmy Everslide. Wybieg dwóch większych skoczni jest dość kamienisty, dlatego pokryty jest dodatkowo wykładziną podobną jak na letnich stokach narciarskich. Znajduje się niżej niż wybieg Maleńkiej Krokwi.
Średnia Krokiew posiada - w odróżnieniu od pozostałych skoczni zakopiańskich, które wszystkie są skoczniami naturalnymi - niezbyt wysoką drewnianą wieżę. Oprócz tego od czasu zburzenia skoczni kieleckiej jest prawdopodobnie jedyną w Polsce skocznią ze sztuczną bulą. Bula nie trzyma się na metalowych podporach, jak np. w Einsiedeln, tylko jest murowana z obu boków. Od strony Małej Krokwi "ściana" buli ma około metra, od strony zbocza sięga nawet ok. czterech metrów. Cały kompleks Średniej Krokwi sąsiaduje z bardzo stromym zboczem, Średnia Krokiew wręcz "wchodzi" już na tę część zbocza i to stąd wynikają problemy konstrukcyjne.
Charakterystyka obiektu
  • bar / restauracja
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp płatny

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
10 Marca 2014r. o 23:17
Kultowe miejsce. Ważne dla polskich skoczków i kibiców. Atmosfera na zawodach jest tam nieziemska.
ocena ogólna
19 Marca 2012r. o 18:17
ocena ogólna
19 Września 2011r. o 13:29
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW