-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaMasztowa
miasto Olsztyn
wskazówki dojazdu
dzielnica Pieczewo
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Maszt radiowo-telewizyjny Olsztyn - Pieczewo
Województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: Olsztyn, gmina: Olsztyn
Informacje podstawowe
Opis
Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Olsztyn - Pieczewo

Maszt jest najwyższym obiektem w Polsce od momentu zawalenia się masztu w Konstantynowie (8 sierpnia 1991 r). Wzniesiony został 14 lipca 1969 roku. Mierzy dokładnie 358,55 m, stalowa konstrukcja waży koło 260 ton. Znajduje się na terenie byłego poligonu wojskowego.

Podtrzymywany jest przez 5 pięter odciągów wykonanych z lin stalowych o średnicy 5 cm. Konstrukcja jest podzielona na 3 odcinki. Najdłuższy (od ziemi do 4 piętra odciągów) jest kratownicą o przekroju w kształcie trójkąta równobocznego. Kolejny jest kratownicą o przekroju kwadratowym i mieści się między dwoma najwyższymi piętrami odciągów. Ostatnia część umieszczona na szczycie jest rurą wykonaną z kompozytu, wewnątrz której jest stalowy stelaż i przymocowane do niego nadajniki.

Olsztyński maszt widoczny jest z odległości ok. 40 km.

Google Maps Street View


Wyświetl większą mapę

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
14 Lipca 2014r. o 08:08
Ciekawostka z kalendarium: 14 lipca 1969 r. w olsztyńskiej dzielnicy Pieczewo oddano do użytku maszt radiowo-telewizyjny, obecnie najwyższy obiekt budowlany w Polsce (360 m).
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW