-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaGenerała Wiktora Thomee
miasto Nowy Dwór Mazowiecki
 
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Most im.Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Województwo: mazowieckie, powiat: nowodworski, gmina: Nowy Dwór Mazowiecki
Informacje podstawowe
Opis
Most im.Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego zbudowano w 1911 r na Wiśle , na granicy Nowego Dworu Mazowieckiego i Kazunia, w przebiegu drogi krajowej nr 85.Jako istotny element dla twierdzy Modlin most zburzono w 1915 r ( wojska rosyjskie i niemieckie ) i w 1945 r (wysadzony przez wojska niemieckie , ale jeszcze w 1939 r doznał uszkodzeń w czasie nalotów bombowych) . Zbudowany ze stalowych kratownic był 2 razy odbudowywany w 1934 r i 1952 r wg projektu Eugeniusza Hildebrandta i Biura Konstrukcyjnego Ministerstwa Robót Publicznych.
Długość mostu-576 m, zbudowany z 7 przęseł , każde o długości 77.55 m, od lat 90 -po remoncie błękitnego koloru.Pierwszy most powstał w 1911 r. W 1934 r most odbudowywała firma Rudzki i S-ka, pod kierownictwem Floriana Kowalewskiego i Józefa Pniaka, wg projektu Eugeniusza Hildebrandta, w 1952 r most powstał dzięki Zarządowi Okręgowemu Odbudowy Mostów w Płocku, konstrukcja Mostostal Kraków.

Google Maps Street View

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4
1 Sierpnia 2017r. o 11:47
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW