-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaNiepodległości 21
kod pocztowy 58-100
miasto Świdnica
telefon1 +48 74 8525 234
wwwwww.militaria.dziennik.swidnica.pl
 

Zdjęcia obiektu

Brak zdjęć

Dodaj zdjęcia
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Muzeum Broni i Militariów
Województwo: dolnośląskie, powiat: świdnicki, gmina: Świdnica
Informacje podstawowe
Opis
W 1747 r. król pruski Fryderyk II postanowił ufortyfikować miasto i rozpoczął budowę twierdzy. Zmilitaryzowanie Świdnicy zmieniło całkowicie życie jej mieszkańców. Wojskowy rygor nie sprzyjał rozwojowi, a na dodatek coraz mniej pieniędzy wpływało do miejskiej kasy. Chyba najpoważniejszym skutkiem istnienia twierdzy było poprowadzenie linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha przez obecną Jaworzynę Śląską, a więc w sporej odległości od miasta. W 1866 r. twierdzę rozbrojono, co mieszkańcy przyjęli z ulgą. Od tego czasu datuje się znów szybki rozwój miasta.
Dawne wojskowe tradycje miasta można jednak obejrzeć w postaci zachowanych fragmentów twierdzy i dawnych umocnień. Sceneria ciemnych lochów i wilgotnych pomieszczeń wojskowych dawnej twierdzy stała się doskonałym tłem dla powstałego 1 stycznia 2001 roku Muzeum Broni i Militariów. Zbiory prywatnej placówki są wynikiem kolekcjonerskiej pasji Stanisława Gabrysia, który dzięki swemu uporowi stworzył imponującą ekspozycję prezentującą różnego rodzaju militaria, począwszy od iglicowych karabinów i armat z XIX w., a skończywszy na broni sprzed kilkudziesięciu lat. Dla miłośników militariów to prawdziwy raj.
źródło: http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=732
Czynne
wt.-pt. 11.00-14.00,
sob. i nd. 10.00-14.00
Ceny biletów
  • ulgowy 2 PLN
  • normalny 3 PLN
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW