-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaTetmajera 15
kod pocztowy 34-500
miasto Zakopane
telefon1 +48 18 2012 263
telefon2 +48 18 2012 935
e-mail biuro@muzeumtatrzanskie.pl
wwwhttp://www.muzeumtatrzanskie.com.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Muzeum Kornela Makuszyńskiego
Województwo: małopolskie, powiat: tatrzański, gmina: Zakopane
Informacje podstawowe
Opis
Muzeum Kornela Makuszyńskiego jest filią Muzeum Tatrzańskiego i mieści się w willi "Opolanka", gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali w czasie niemal corocznych letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a po drugiej wojnie osiedlili się na stałe. Muzeum w "Opolance" to cztery pokoje dawnego mieszkania państwa Makuszyńskich. Zbiory Muzeum obejmują księgozbiór, złożony z kolejnych wydań utworów pisarza, piśmiennictwo historycznoliterackie o jego twórczości oraz literaturę pamiętnikarską. Archiwum pisarza to nie tylko rękopisy samego Makuszyńskiego, ale i bogaty zbiór listów od wybitnych literatów, malarzy, muzyków, ludzi teatru, uczonych, polityków, a także obfita korespondencja od czytelników. Archiwum uzupełniają wycinki prasowe i zbiór fotografii. To, co dzisiaj znajduje się w Muzeum, jest zaledwie cząstką dorobku pisarza - kolekcjonera dzieł sztuki i przyjaciela wielu wybitnych artystów. Muzeum powstało w roku 1966 ze zbiorów ofiarowanych przez Janinę Gluzińską-Makuszyńską, wdowę po pisarzu.
Czynne
środa - sobota 9:00 - 16:00, niedziela 9:00 - 15:00
Ceny biletów
  • ulgowy 4.5 PLN
  • normalny 6 PLN
  • inny dzieci do lat 7 bezpłatnie PLN
Charakterystyka obiektu
  • możliwość wynajęcia przewodnika
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • angielski
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 3.5
2 Października 2011r. o 09:49
ocena ogólna
1 Lutego 2011r. o 12:03
Muzeum mi się podobało, gdy byłam w nim 20 lat temu. W tym roku byłam znowu i okazało się, że od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Zakładając filcowe ochraniacze na buty cofnęłam się w czasie, 4 maleńkie pokoiki zwiedziliśmy z dziećmi z przewodnikiem w ręku w max.20 minut. Można by było zrobić ciekawe, małe muzeum, niestety jak na razie jest nudno.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW