-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaChopina 6
miasto Siemianowice Śląskie
telefon1 +48322285080
telefon2 +48327668301
e-mail muzeum@siemianowice.pl
wwwwww.muzeum.siemianowice.pl
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Muzeum Miejskie
Informacje podstawowe
Opis
Muzeum zostało założone w 1966 roku i znajdujące się w zabytkowym budynku spichlerza z XVIII wieku. W muzeum obejrzeć można wystawę rzeźb w węglu i inne przedstawiające historię, kulturę miasta i Górnego Śląska. Dział historii gromadzi m.in..: pamiątki i kopie dokumentów związanych z życiem i działalnością Wojciecha Korfantego, dokumenty i fotografie ukazujące działalność Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", sztandary Związku Powstańców Śląskich oraz harcerskie z okresu międzywojennego, czasopisma polskie i niemieckie wydawane na terenie miasta od początku XX wieku, dokumenty i fotografie dotyczące działalności Chóru Męskiego "Chopin", dokumenty i fotografie ukazujące życie mieszkańców miasta od końca XIX w. aż po czasy współczesne. W dziale etnograficznym obejrzeć można: śląskie stroje ludowe z przełomu XIX i XX wieku, elementy wyposażenia wnętrz mieszkalnych - łóżka, skrzynie, szafy ręcznie zdobione oraz wyposażenie kuchni, narzędzia rolnicze, stolarskie i kowalskie z XIX wieku oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Dział sztuki gromadzi prace plastyczne współczesnych twórców.
Czynne
wt-śr, pt 10-16; czw 10-17; sb-nd 10-14
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
6 Października 2010r. o 13:45
Małe muzeum, ale bogata kolekcja... Zbiory związane przede wszystkim z historią miasta, tutejszego przemysłu i miejscowym bohaterem - Wojciechem Korfantym. Bardzo sympatyczny kustosz - ciekawie opowiada o historii i nie tylko. Warto się wybrać.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW