-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaal. Jerozolimskie 3
kod pocztowy 00-495
miasto Warszawa
telefon1 +48 22 6211 031
telefon2 +48 22 6293 093
e-mail muzeum@mnw.art.pl
wwwwww.mnw.art.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Muzeum Narodowe
Województwo: mazowieckie, powiat: Warszawa, gmina: Warszawa
Informacje podstawowe
Opis
Gmach Główny Muzeum Narodowego mieści siedem galerii stałych. Na parterze w Galerii Sztuki Starożytnej eksponowane są zabytki z kręgu kultur rozwijających się w kręgu basenu Morza Śródziemnego, w Galerii Faras zabytki sztuki wczesnochrześcijańskiej, natomiast Galeria Sztuki Średniowiecznej prezentuje rzeźbę, malarstwo tablicowe oraz złotnictwo ze wszystkich regionów związanych historycznie z Polską w epoce średniowiecza, a także dzieła powstałe w innych ważnych centrach Europy. Na I i II piętrze w Galeriach Malarstwa Polskiego i Europejskiego oraz Sztuki Zdobniczej prezentowane są obrazy, rzeźby oraz rzemiosło artystyczne od średniowiecza do pocz. XX w. Przy Galerii Malarstwa Europejskiego znajduje się Gabinet Pasteli ze zmienną ekspozycją, a przy Galerii Malarstwa Polskiego - Gabinet Miniatur. Obecnie w Galerii Sztuki Polskiej XX w. prezentowane są dzieła z lat 1945-1955.

Poza galeriami stałymi znajdują się zbiory studyjne mieszczące obiekty, które nie mieszczą się w galeriach stałych, bądź ze względów konserwatorskich nie mogą być stale eksponowane. Do tych pierwszych należą przede wszystkim zbiory orientalne, numizmatyczne oraz wzornictwo współczesne, nie mające w ogóle swojej reprezentacji galeryjnych, do drugich - wszystkie obiekty na podłożu papierowym jak rysunki, grafiki, fotografie, starodruki. Wyjątkiem są pastele, prezentowane w Gabinecie Pasteli; jest to jednak ekspozycja zmienna. Zbiory te mieszczą się w specjalnie do tego przystosowanych magazynach czasem określanych gabinetami, część z nich prezentowana jest na wystawach czasowych, są one też na ogół dostępne dla naukowców i studentów.
źródło: www.mnw.art.pl

18 maja 2012 r. zwiedzającym nowo otwarte Muzeum Narodowe zaprezentowane zostaną trzy stałe galerie w nowych aranżacjach: Galeria Dawnego Malarstwa Europejskiego, Galeria Portretu Staropolskiego i Europejskiego oraz Galeria Sztuki XIX wieku. Galeria Sztuki Średniowiecznej oraz Galeria Sztuki XX i XXI zostaną otwarte w jesienią 2012 roku. Na początku 2013 finalizowane będą prace nad Galerią Sztuki Starożytnej i Galerią Faras.
Czynne
wt-czw 10-16, pt-nie 10-20, sob - wstęp wolny na ekspozycje stałe
Charakterystyka obiektu
  • możliwość wynajęcia przewodnika
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • polski

Google Maps Street View


Wyświetl większą mapę

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
12 Grudnia 2012r. o 15:09
Warto odwiedzic muzeum,chocby za względu na wspaniałą kolekcje malarstwa polskiego.Wspaniałe dzieła Chełmońskiego,Matejki,i nie tylko,wystawy ułozone w chronologicznej kolejnosci,miejsce ,którego nie sposób ominąć,..jak tylko dzieci podrosną-maluch raczej nie wytrzymają spaceru po ekspozycjach,nie zachowają wymaganej w takim miejscu ciszy i skupienia.
ocena ogólna
17 Maja 2012r. o 09:22
Od piątku 18 maja 2012 po uroczystym otwarciu (17/05) można zwiedzać muzealne sale po rearanżacji Muzeum Narodowego.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW