-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaul. Hutnicza 3
kod pocztowy 43-450
miasto Ustroń
telefon1 +48 33 8542 996
e-mail muzeumustronskie@op.pl
wwwhttp://www.muzeum.ustron.pl/
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego
Województwo: śląskie, powiat: cieszyński, gmina: Ustroń
Informacje podstawowe
Opis
Muzeum mieści się w zabytkowym budynku dyrekcji dawnej huty "Klemens" z lat 1772 - 1897. Muzeum powstało 18 kwietnia 1986 r. jako Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa. Muzeum gromadzi i przechowuje dobra kultury w zakresie miejscowych zabytków techniki, historii, etnografii, sztuki oraz lecznictwa uzdrowiskowego, prowadzi badania naukowe i działalność oświatową związaną z zakresem wymienionych dyscyplin. Zgromadzone wokół Muzeum monumentalne młoty zachęcają do zwiedzenia wystaw i są często utrwalane na zdjęciach jako pamiątka regionalna. Zwiedzający mogą obejrzeć film, który ukazuje im trudną pracę kowali oraz szczegóły technologiczne procesu kucia. Ciekawe ekspozycje czasowe poszerzają różnorodną i bogatą ofertę wystawienniczą i powodują, że instytucja jest często odwiedzana i stanowi atrakcję o każdej porze roku.

Muzeum oferuje różnorodne wystawy i z pewnością każdy zwiedzający znajdzie w niej coś interesującego oraz uzyska szczegółowe informacje na ich temat. Dużym zainteresowaniem cieszy się ekspozycja dawnych sprzętów, która przybliża wyposażenie wiejskiej chaty sprzed wieku oraz ubiór i zajęcia mieszkańców tego regionu.
Czynne
poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9.00-15.00
wtorek 9.00-17.00
sobota, niedziela 9.00-13.00
Ceny biletów
  • ulgowy 3 PLN
  • normalny 5 PLN
  • inny dzieci do lat 7 bezpłatnie PLN
Charakterystyka obiektu
  • możliwość wynajęcia przewodnika
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp płatny

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4
15 Sierpnia 2011r. o 22:01
Przemiła obsługa w muzeum, pani zachęca, tłumaczy, opowiada. Akurat trafiliśmy na wystawę czasową- stare zabawki- dzieciaki mogły bez problemów bawić się eksponatami. Przydałaby się jednak większa "interaktywność"- większość eksponatów za szybami, więc i zwiedzających tłumów nie ma.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW