-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaParkowa 1
kod pocztowy 64-316
miasto Wąsowo
telefon1 +48 61 4472 613
telefon2 +48 61 4472 997
GSM +48 542 345 435
wskazówki dojazdu
Zespół Pałacowo-Parkowy Wąsowo mieści się ok. 40 km od Poznania, w połowie drogi pomiędzy Berlinem a Warszawą, niedaleko autostrady A2.
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Pałac Hardtów - Zespół Pałacowo–Parkowy w Wąsowie
Województwo: wielkopolskie, powiat: nowotomyski, gmina: Kuślin
Informacje podstawowe
Opis
Dawne rezydencje otoczone są malowniczym, 50 hektarowym parkiem angielskim, którego urok podkreślają 300-letnie dęby i buki oraz przechadzające się po pałacowych wolierach ptactwo ozdobne.

Kompleks pałacowy jest wyjątkowym obiektem hotelowym. W pobliskiej odległości sąsiadują ze sobą cztery różne stylistycznie budowle z odmiennych epok. Goście hotelowi mają tu rzadką możliwość wyboru pomiędzy barokową rezydencją, neogotyckim pałacem czy pokojami o charakterze rustykalnym. Do ich dyspozycji oddano 60 stylowych pokoi i apartamentów, w których może przenocować 150 osób.Wnętrza pałacu jak i pokoje nawiązują do minionych epok. Każdy z pokoi zaaranżowano w indywidualnym stylu, z dbałością o najmniejszy szczegół. Wszystkie wyposażono w nowoczesne urządzenia obowiązujące w hotelach czterogwiazdkowych. Pokoje w Domku Ogrodnika i Zagrodzie Pałacu Wąsowo, usytuowane 200-800 m od głównego pałacu, są natomiast mniejsze lecz wygodne. Wszystkie posiadają łazienki, a ich wyposażenie zbliżone jest do pokoi pałacowych. Wystrój pokoi utrzymuje atmosferę rustykalną.
Charakterystyka obiektu
  • bar / restauracja
  • karty płatnicze
  • parking
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
16 Maja 2011r. o 16:25
Pałac spłonął, ale trwa odbudowa... Wierzę, że się uda.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW