-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

kod pocztowy 58-533
miasto Wojanów
telefon1 +48757130205
e-mail guenter.artmann@boberstein.com
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Pałac w Bobrowie
Województwo: dolnośląskie, powiat: jeleniogórski, gmina: Mysłakowice
Informacje podstawowe
Opis
Bobrów był jeszcze do niedawna odrębną wsią. Obecnie jest częścią wsi Wojanów.
Powstanie pałacu w Bobrowie w XIX wieku łączyć należy z właścicielem założenia z ostatniej ćwierci tego stulecia, Georgiem von Decker, którego herb pojawia się wielokrotnie, zarówno na bramie wjazdowej, jak i w kilku miejscach na pałacu.
Neorenesansowy pałac, którego architektoniczne formy są charakterystycznym dla renesansu francuskiego powstał na miejscu legendarnego zamku Boberstein, zburzonego w XVII wieku.
Pałac posiada trzy kondygnacje i bardzo rozbudowane ozdoby wewnętrzne tj. wieżyczki, wykusze, rzeźby. Budynek posiada również bardzo ciekawe sklepienia, które zachowały się jeszcze w całości na poziomie parteru oraz w niewielu pomieszczeniach drugiej kondygnacji
Pobliski kościół, który zapewne był swego rodzaju kościołem pałacowym miał ścisłe związki z rezydencją. Przy kościele i w jego wnętrzu zgromadzony jest szereg płyt nagrobnych z XVI i XVII wieku, upamiętniających dawnych właścicieli Boberstein. Pałac w Bobrowie otoczony jest dookoła ogromnymi budynkami mieszkalnymi z wieżycami wejściowymi w narożach.
Obecnie obiekt jest remontowany.
Charakterystyka obiektu
  • parking
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW