-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

kod pocztowy 58-124
miasto Krasków
telefon1 74 8585101
e-mail hotel@hotel-palac-kraskow.com.pl rezerwacje@kraskow.pl
wwwwww.polhotels.com www.kraskow.com
 
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Pałac w Kraskowie
Województwo: dolnośląskie, powiat: świdnicki, gmina: Marcinowice
Informacje podstawowe
Opis
Już w XIII w. w Kraskowie stał rycerski drewniany gród obronny. W XIV w. powstał zamek nawodny. W tym czasie należał do rodu von Siedlitz.
W 1610 r. nowy właściciel, baron von Zedlitz przeprowadził przebudowę zamku, która zakończyła się w 1616 r. Podczas wojny 30-letniej zamek uległ zniszczeniu. Został później odbudowany po czym spłonął w 1746 r.

Obecny barokowy pałac został zbudowany w 1746 r. z inicjatywy Davida Sigismundavon Zedlitz und Lepie. W 1845 r. powstał przypałacowy park według projektu królewskiego architekta ogrodów, Petera Josepha Lenne.

Do końca II wojny światowej pałac należał do von Salischów. Później użytkował go PGR i w tym czasie został zdewastowany, zaczął popadać w ruinę. Dopiero gdy znalazł się w rękach polsko-austryjackiej spółki Gamko gruntownie go odremontowano.
Obecnie w Rezydencji Działa Zjednoczenie na Rzecz Sztuki i Kultury Europejskiej a w dawnej stajni znajduje się sala koncertowa. W pałacu mieści się również hotel i restauracja.
Obiekt jest zbudowany z cegły i kamienia, na planie kwadratu, posiada dwie kondygnacje, piwnice i użytkowe poddasze. Nakryty jest dachem czterospadowym łamanym z lukarnami i świetlikiem. Najcenniejsza architektonicznie jest elewacja frontowa, siedmioosiowa, dzielona pilastrami.
Do zwiedzania udostępniany jest parter.
Charakterystyka obiektu
  • parking
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW