-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaMatejki 18
kod pocztowy 60-767
miasto Poznań
telefon1 +48618658907
e-mail sekretariat@palmiarnia.poznan.pl
wwwwww.palmiarnia.poznan.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Palmiarnia Poznańska
Województwo: wielkopolskie, powiat: Poznań, gmina: Poznań
Informacje podstawowe
Opis
Palmiarnia Poznańska zlokalizowana jest na terenie Parku Wilsona. Wejście znajduje się od ul. Parkowej.

Całkowicie ogrodzony i zamykany na noc Park Wilsona - rozciąga się na powierzchni 6,6 ha. Wiedzie do niego 6 bram, z których najokazalsza 3 - przęsłowa znajduje się przy ulicy Głogowskiej. Park otaczają od strony ulicy Głogowskiej zabytkowe parkany, zrekonstruowane w 1993 roku na wzory pochodzące z 1926 i 1928 roku.
Park składa się z dwóch części - południowa, ze stawami, sztucznymi wzniesieniami i alpinarium utrzymana jest w stylu angielskim, naśladującym dziką naturę.
Północna, przylegająca do Palmiarni we francuskim, charakteryzującym się geometrycznym układem ścieżek i roślinności. Ze względu na bogactwo gatunków roślinnych, park nazywano niegdyś Ogrodem Botanicznym.

Poszczególne pawilony w palmiarni podzielone są na następujące grupy: roślinność subtropikalna, roślinność klimatu umiarkowanego, akwaria, sukulenty Ameryki, roślinność tropikalna, rośliny wodne, podszycie lasu tropikalnego, kserofity starego i nowego świata oraz sawanna.

Park i palmiarnia to ciekawy pomysł na niedzielne popołudnie. Na chwilę można się oderwać od naszego klimatu umiarkowanego i przenieść się w świat tropikalnej roślinności.
Czynne
Palmiarnia Poznańska jest otwarta codziennie z wyjątkiem poniedziałków i pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Nowego Roku i Wszystkich Świętych.

III-IV: wt-nd: 9-17 (kasa do 16)
V-X: wt-sb: 9-17 (kasa do 16), nd: 9-18 (kasa do 17)
XI-II: wt-sb: 9-16 (kasa do 15), nd: 9-17 (kasa do 16)
Ceny biletów
  • inny - fotografowanie 4 PLN
  • normalny 5,5 PLN
  • ulgowy 4 PLN
Charakterystyka obiektu
  • bar
  • możliwość wynajęcia przewodnika
  • WC
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4.5
19 Marca 2012r. o 17:38
ocena ogólna
1 Października 2011r. o 12:44
ocena ogólna
9 Lutego 2011r. o 19:39
Byłam w palmiarni już kilka razy. Zawsze pierwsze biegnę do zbiornika z karpiami i karasiami. Można je nawet " Pogłaskać " bo są dosłownie na wyciągnięcie reki :). Rośliny bajeczne. Jeśli ktoś się wybiera do palmiarni to radzę zostawić kurtkę w szatni, bo w środku jest duszno. Na minus przemawia fakt że trzeba za wszystko płacić, za aparat 4 zł, za ubikację 1 zł (to jeszcze rozumiem), ale płacenie 1 zł za zostawienie kurtki w szatni to przeginka. tym bardziej ze dają 1 numerek, wieszają wszystko na 1 wieszaku a pobierają pieniądze od ilości kurtek. Przy ostatniej wizycie byłam z 9 znajomych i musieliśmy za to zapłacić 10 zł. Nie wspominając o tym że potem szukali szalika kolegi, bo im wypadł :/
ocena ogólna
5 Lutego 2011r. o 22:10
Na pewno wybierając się do Palmiarni trzeba sobie zarezerwować na zwiedzanie minimum godzinę- samo przejście po naprawdę dużym terenie zajmuje sporo czasu. Rośliny są bardzo dobrze opisane na tabliczkach, warto poczytać, bo sporo tam interesujących ciekawostek. Natomiast odradzałabym przewodnika- byłam kilkukrotnie, ale jeszcze na fajnego pasjonata nie trafiłam.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW