-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaWrocławska 158
kod pocztowy 58-306
miasto Wałbrzych
telefon1 +48 74 6663 315
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Palmiarnia w Wałbrzychu-Lubiechowie
Województwo: dolnośląskie, powiat: wałbrzyski, gmina: Wałbrzych
Informacje podstawowe
Opis
Wałbrzyska palmiarnia znajduje się w pobliżu Zamku Książ. Jadąc do zamku z centrum Wałbrzycha napotkamy ją po prawej stronie drogi (na Wrocław). Ten niecodzienny obiekt pochodzący z drugiej dekady XX wieku przyciąga turystów bogatym zbiorem unikatowej roślinności i flory tropikalnej. Warto tu zajrzeć zmierzając do zamku.

Na powierzchni około 1900 m2 zgromadzono około 80 gatunków roślin z całego świata, a dodatkową ciekawostką jest fakt, iż ściany palmiarni od wewnątrz pokrywa tuf wulkaniczny z Etny. Dostępna jest tu również kawiarenka "Pod Tropikiem", która skutecznie ugasi pragnienie po tropikalnych przeżyciach.
Czynne
poniedziałek-piątek: 10-18
sobota-niedziela:10-19
Ceny biletów
  • normalny 8 PLN
  • ulgowy 5 PLN
Charakterystyka obiektu
  • bar
  • karty płatnicze
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp płatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
10 Marca 2012r. o 20:19
Palmiarnia w Lubiechowej - zawsze zachwycająca. Mnie również , jak poprzednikowi podoba się możliwość zakupu różnorodnych roślin. Poza tym zawsze nauczę tam czegoś nowego siebie i swoje dzieciaki. Coraz ładniejsze otoczenie, ceny biletów, roślin i kawki w kawiarni również przystępne. Polecam !!!
ocena ogólna
22 Kwietnia 2011r. o 15:57
Polecam ten obiekt. Nie tylko znajdziemy tam cudowne rośliny z całego świata ale także możemy je kupić. Kawiarnia , ławeczki , papugi dają poczucie pełnego relaksu w otoczeniu przyrody.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW