-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaMaślaków / Opieńki
kod pocztowy 02-973
miasto Warszawa
telefon1 +48 22 6484 811
telefon2 +48 22 6484 812
e-mail sekretariat@parkpowsin.pl
wwwwww.parkpowsin.pl
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Park Kultury w Powsinie
Województwo: mazowieckie, powiat: Warszawa, gmina: Warszawa
Informacje podstawowe
Opis
Park Kultury położony jest na górnym tarasie Skarpy Warszawskiej, w południowej części Warszawy. Teren Parku jest płaski, łagodnie pofałdowany; przecięty w środkowej swojej części wąwozem erozyjnym; biegnącym ze wschodu na zachód o długości 750 m i głębokości od 4 do 10 m. Pośród licznych drzew porastających Park, zachowało się dużo starodrzewu; z takimi okazami jak: dąb szypułkowy - obecnie pomnik przyrody; grupa topól czarnych rosnących na skarpie, sosny przy pętli autobusowej; czy też grupy dębów w wielu fragmentach Parku. Równie ciekawie prezentują się rosnące w ogrodzie regularnym świerki srebrne i jarzębina płacząca oraz okalające ogród szpalery żywotników olbrzymich. Park jest ostoją licznie występujących gatunków zwierząt, a głównie ptaków, takich jak sikory, pełzacze, kowaliki, dzięcioły, sójki, sowy, puszczyki. Często zatrzymują się tu ptaki przelotne: rudziki, czyże i zięby.

Na terenie parku istnieje wiele miejsc rekreacyjnych i sportowych. Znajdziemy tutaj baseny, korty tenisowe, boiska, miejsca odpoczynku, amfiteatr.

Historia parku:
Rok 1938 - powstaje Polski Country Club Sp. z o.o. na terenie 50 ha zakupionych od hr. Branickiego

Lata 1940 - 45 tereny golfowe zamienione na pola uprawne.

Rok 1947 - akcjonariusze Polskiego Country Clubu przekazują cały 50-hektarowy teren wraz z nieruchomościami Zarządowi Miasta Stołecznego Warszawy, pod warunkiem zorganizowania na tym terenie Ośrodka Sportowo-rekreacyjnego; co Uchwałą nr 2010 Prezydium Zarządu Miejskiego staje się faktem;

Rok 1951 - Wilanów i wraz z nim Powsin zostają włączone do Warszawy

Rok 1956 - Prezydium Miasta Stołecznego Warszawy-Wydział Kultury i Sztuki zmienia nazwę Ośrodka Wczasów Świątecznych w Powsinie na Park Kultury w Powsinie.
Charakterystyka obiektu
  • bar
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • parking
  • restauracja
  • WC
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Google Maps Street View


Wyświetl większą mapę

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4
19 Sierpnia 2010r. o 08:52
Wieje tutaj PRL-em, choć miejsce jest spokojne. Gdzieniegdzie na ławeczkach i przy stolikach można spotkać starszych panów grających w szachy czy karty. Pozostało wiele miejsc, które pamiętają jeszcze czasy PRLu - np. prysznice. Teren dość rozległy, pomimo tego nie można się na terenie Parku Kultury w Powsinie poruszać na rowerze. Obok parku jest wytyczona trasa rowerowa.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW