-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

kod pocztowy 78-320
miasto Połczyn-Zdrój
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Park Zdrojowy
Województwo: zachodniopomorskie, powiat: świdwiński, gmina: Połczyn-Zdrój
Informacje podstawowe
Opis
Ten 80 hektarowy obszar to prawdziwe oczko w głowie miejscowego samorządu i jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów spośród wszystkich polskich kurortów. Dlatego nawet w czasie jednodniowego pobytu w Połczynie Zdroju wizyta w parku zdrojowym to punkt obowiązkowy. Przede wszystkim zachwyca pięknie utrzymana zieleń. Występuje tu ponad 60 gatunków drzew i krzewów, z których około 7 tysięcy ma ponad 100 lat. Obok świerków, klonów, lip, buków, brzóz i kasztanowców liczne są gatunki egzotyczne, takie jak orzesznik gorzki, czy sosna Jeffreya, której igły osiągają długość do 30 centymetrów.

CZĘŚĆ FRANCUSKA
Spacerując alejkami, zauważyć można wyraźny podział parku na dwie różne części. Od ulicy Zdrojowej po sanatorium „Podhale” park ma regularne kształty z symetrycznie ukształtowanymi trawnikami, dywanami kwiatowymi i trasami pieszymi. Jest to najstarsza „francuska” część parku powstała w latach 1836-39. W tej części znajduje się amfiteatr, zabytkowa pijalnia wody „Joasia” i zabytkowe, bądź odrestaurowane na podstawie przedwojennych zdjęć fontanny i wodotryski. To wszystko sprawia, że przenosimy się w klimat końca XIX wieku, kiedy w muszli koncertowej rozbrzmiewały dźwięki walca, a eleganckim paniom spacerującym alejkami przygrywał kataryniarz.

CZĘŚĆ ANGIELSKA
Niedługo po „francuskiej” założona została znacznie większa część „angielska” charakteryzująca się pagórkowatym ukształtowaniem terenu i swobodnym rozproszeniem zieleni. Wśród pagórków wije się koryto rzeki Wogry, a oddzielone od niego groblą stawy parkowe, mostki i drewniane altany nadają tej części parku niesłychanie romantyczny charakter.

źródło: www.polczyn-zdroj.pl
Charakterystyka obiektu
  • możliwość wynajęcia przewodnika
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • parking
  • restauracja
  • sklepik z pamiątkami
  • WC
Bilety
  • wstęp bezpłatny

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW