-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaSienkiewicza
miasto Konstancin-Jeziorna
 
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Park Zdrojowy
Województwo: mazowieckie, powiat: piaseczyński, gmina: Konstancin-Jeziorna
Informacje podstawowe
Opis
W sercu Konstancina leży rozległy Park Zdrojowy. Wytyczono go na kilkunastu hektarach. Park poprzecinano ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Wzdłuż najważniejszych – prowadzących do tężni – rozłożyli się straganami drobni kupcy i handlarze sprzedający pamiątki, pocztówki i słodycze. Tradycja ta trwa od czasów przedwojennych, kiedy na tych ścieżkach stali kataryniarze, sprzedawcy lodów i waty cukrowej, a wędrowni fotografowie zarabiali na życie, robiąc wczasowiczom czarno – białe zdjęcia. Na końcu głównego deptaka – przy ulicy Sienkiewicza mieści się niski budynek pensjonatu „Przy źródle”. Budynek istnieje od początku XX wieku, jednak dziś ma nieco inny wygląd wskutek kilkakrotnych renowacji i przebudowy po wojnie. Dawniej, pensjonat zawierający kilkadziesiąt pokoi był najbardziej luksusowym obiektem noclegowym w uzdrowisku – tym bardziej, że mieścił się tuż obok solanki. Z dworca w Konstancinie dojeżdżało się tutaj w latach 20 bryczkami konnymi, a w latach 30. pierwszymi taksówkami.
Największą atrakcją parku jest tężnia solankowa. Po jej ścianach spływają woda mineralna. Na wewnętrznym placyku syczy grzybek inhalatora, nad którym wznosi się solankowa mgła. Wdychanie powietrza przesyconego rozpylonymi drobinkami to ważny element leczenia wielu chorób dróg oddechowych.
W parku znajduje się również amfiteatr, na terenie którego w ciepłym okresie roku organizowanych jest wiele imprez plenerowych.

W sobotnie i niedzielne letnie przedpołudnia dzieci mogą pojeździć na kucyku po alejkach parku. Na trenie parku znajduje się mały plac zabaw dla dzieci - piaskownica, huśtawki i zjeżdżalnia.
Charakterystyka obiektu
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • parking
  • restauracja
  • WC
Bilety
  • wstęp bezpłatny
  • wstęp częściowo płatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
2 Maja 2017r. o 11:41
ocena ogólna
16 Października 2011r. o 11:16
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW