-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaśw. Kaspra del Bufalo 2/18
kod pocztowy 42-221
miasto Częstochowa
telefon1 +48 34 3665 483
e-mail sanktuarium@cpps.pl
wwwwww.sanktuarium.cpps.pl
wskazówki dojazdu
dojazd autobusem nr 27 lub 28 do szpitala na Parkitce, potem spacer ok. 1 km
 
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Sanktuarium Krwi Chrystusa
Województwo: śląskie, powiat: Częstochowa, gmina: Częstochowa
Informacje podstawowe
Opis
Na przedłużeniu pięknej, idealnej dla spacerów, alei brzozowej (ulicy Bialskiej), rozpoczyna się ulica św. Kaspra del Bufalo. Tam właśnie znajduje się Sanktuarium Krwi Chrystusa. Mijając po lewej budujący się kościół dochodzimy do numeru 2/18 i wchodzimy w bramę otwartą dla wszystkich odwiedzających w ciągu dnia. Po lewej stronie znajduje się scena służąca w lecie do spotkań młodzieży i przy dużych uroczystościach jako ołtarz polowy, dalej po lewejj boisko, a na wprost Dom Misyjny św. Wawrzyńca, w którym można się po wcześniejszym uzgodnieniu zatrzymać na nocleg, oraz gdzie znajduje się nowicjat i siedziba przełożonego prowincji polskiej Misjonarzy Krwi Chrystusa. Podchodząc bliżej widać żółty budynek z napisem Sanktuarium Krwi Chrystusa.
W Sanktuarium przechowywana jest jedyna tego rodzaju w naszym Kraju Relikwia Krwi Chrystusa. Jest to ziemia z Golgoty nasączona Krwią historycznego Jezusa, który zmarł ok. 33 roku na wzgórzu Golgoty. Nie tylko historyczne i kościelne dokumenty, z którymi można zapoznać się (gdyż ich kopie są umieszczone wewnątrz kaplicy) ale również uzdrowienia, które dokonały się przy tej relikwii zdają się potwierdzać jej autentyczność. Właściwie sprawa tej relikwii nabrała rozgłosu, gdy to w Mantui, przy niej, odzyskał wzrok niewidomy. Chciał ją posiąść papież i cesarz, a ostatecznie część jej trafiła do... Częstochowy. Przechadzając się tam w niedzielne popołudnie spotkałem kandydata na misjonarza, który ćwiczył grę organową i pięknie zagrał mi na znajdujących się w kaplicy ciepło brzmiących organach piszczałkowych "Ave Maria" Schuberta. Na głównej ołtarzowej ścianie kaplicy znaduje sie krzyż, po lewej przechowywana jest relikwia Krwi Chrystusa, po prawej stronie, pod obrazem, znajduje się również relikwia św. Kaspra, największego kaznodziei w Państwie Kościelnym z pierwszej połowy XIX wieku, największego szerzyciela nabożeństwa do Krwi Chrystusa, mediatora, człowieka wrażliwego na potrzeby ludzi, założyciela misjonarzy Krwi Chrystusa. Jest to jedna z nielicznych w świecie tak dużych relikwii (duża część kości ręki) tego świętego misjonarza. Kaplica ta jest równocześnie kaplicą parafialną, gdyż oprócz Sanktuarium znajduje się tam też parafia. Zgłaszając wcześniej zorganizowaną grupę, lub w czasie nabożeństw można liczyć na odsłonięcie Relikwii Krwi Chrystusa lub błogosławieństwo tą relikwią. Przy wejściu do kaplicy wystawiony jest zeszyt w który można wpisać swoje wrażenia z pobytu lub otrzymane łaski. Historię i inne wiadomości o Sanktuarium można przeczytać na stronach tego miejsca kultu. Wychodząc z kaplicy widzimy wzrastający dąb Jan Paweł II, wyrosły z żołędzi pobłogosławionych przez Papieża Polaka... Duży teren Sanktuarium, wiele ławek, cisza panująca wokół tego obiektu, duży parking zachęcają do odwiedzin tego pięknego miejsca na skraju Częstochowy.
Czynne
w Sanktuarium:
1. NA CO DZIEŃ Możliwość modlitwy przed Relikwiarzem Krwi Chrystusa i otrzymania nim błogosławieństwa indywidualnego.
2. CO TYDZIEŃ Nabożeństwo do Krwi Chrystusa każdy czwartek po Mszy św. o 17:30
3. CO MIESIĄC
Procesyjna Droga Krwi Chrystusa o 14:30 i o 16:00 Eucharystia ze szczególną modlitwą o uzdrowienie, duszy i ciała
- błogosławieństwo indywidualne relikwiarzem (trzecia niedziela miesiąca).
4. CO ROKU
- Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi (24 maja, obchodzony w najbliższą niedzielę przed tą datą lub po niej).
- Uroczystość odpustowa Przenajdroższej Krwi Chrystusa (1 lipca, obchodzona w pierwszą niedzielę lipca).
- Święta Dzieci i Młodzieży (pod koniec czerwca i w lipcu).

Parafia:
Msze św. niedzielne: 9:00 11:00 18:00
W dni powszednie: 17:30
W trzecią niedziele miesiąca oraz w wakacje: 18:00
Charakterystyka obiektu
  • możliwość wynajęcia przewodnika
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • parking
  • sklepik z pamiątkami
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • inny
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW