-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

miasto Podzamcze
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Schron bojowy Ringstand 58c
Województwo: śląskie, powiat: zawierciański, gmina: Ogrodzieniec
Informacje podstawowe
Opis
W 1944 r. wobec zbliżającej się ofensywy wojsk Armii Radzieckiej na wschodnie tereny Polski, okupowane przez armie niemieckie, administracje militarne III Rzeszy przystąpiły do budowy linii umocnień na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.
Rejon skał wapiennych Podzamcza Niemcy ufortyfikowali w postaci żelbetowych schronów i okopów. Żołnierze niemieccy po obsadzeniu stanowisk w okopach i schronach doskonale mogli penetrować wzrokowo i przy użyciu przyrządów optycznych szosy do Pilicy i Ryczowa.
Przy budowie schronu Ringstand 58c wzorowano się na obiektach stawianych przez Włochów w rejonie Tobruka. Ściany z gęsto zbrojonego betonu o grubości 40 cm świetnie spełniały swoją rolę obronną. Schron posiada 2 przedziały: dolny (znajdował się tu skład amunicji) i górny (przedział bojowy dla dwóch żołnierzy). Schron był całkowicie przykryty ziemią, nad powierzchnią znajdował się jedynie umieszczony na obrotnicy karabin maszynowy MG34 lub MG42.
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW