-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaPolna Droga
kod pocztowy 58-100
miasto Świdnica
telefon1 +48 74 8521 262
telefon2 +48 74 8522 536
e-mail sos@sosir.swidnica.pl
wwwwww.sosir.swidnica.pl
wskazówki dojazdu
Skatepark znajduje się nad zalewem „Witoszówka” przy ulicy Polna Droga
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Skatepark OSiR Świdnica
Województwo: dolnośląskie, powiat: świdnicki, gmina: Świdnica
Informacje podstawowe
Opis
Skatepark znajduje się nad zalewem „Witoszówka” przy ulicy Polna Droga i jest najmłodszym obiektem OSiR Świdnica. Data jego oficjalnego otwarcia (1.06.2009r.) jest nieprzypadkowa, gdyż w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka, a to właśnie z myślą o tej grupie osób powstał skatepark.

Główną część obiektu, zajmującego powierzchnię 1,5ha stanowi plac o wymiarach 40x30m, na którym rozmieszczone zostały specjalne przyrządy służące do wykonywania różnorakich elementów technicznych (tzw. tricków). Skatepark jest obiektem o charakterze uniwersalnym, czego najlepszy dowód stanowi szeroki wachlarz jego użytkowników: rolkarzy, deskorolkarzy, amatorów jazdy na rowerach typu BMX.

Sztuczne oświetlenie, zainstalowany system nagłośnienia i zaplecze gospodarcze z toaletą przenośną sprawia, że na terenie świdnickiego skateparku organizowane są cykliczne zawody sportowe.

W okresie zimowym na terenie świdnickiego skateparku organizowane odbywa się rywalizacja sportowa w dyscyplinach takich jak: snowboard i narciarstwo biegowe (na odcinku 400m została wytyczona trasa narciarska).

W kolejnych latach planowana jest rozbudowa istniejącego obiektu, który w przyszłości miałby utworzyć nowoczesny kompleks sportowo- rekreacyjny. Już w najbliższym czasie powstanie tutaj tor crossowy przystosowany do jazdy na BMX.
Charakterystyka obiektu
  • parking
Bilety
  • wstęp bezpłatny

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW