-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaSportowa 2
kod pocztowy 85-091
miasto Bydgoszcz
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Stadion żużlowy Polonia
Województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: Bydgoszcz, gmina: Bydgoszcz
Informacje podstawowe
Opis
Jest to jedna z najważniejszych aren żużlowych na świecie. Nie jest to stadion duży (tylko ok. 20 000 miejsc), czy szczególnie nowoczesny (jedynie trybuna główna spełnia nowoczesne standardy), ale jest miejsce ważne dla polskiego i światowe żużla. To tu od 1998 roku co roku odbywa się jedna z eliminacji Grand Prix - najważniejszej imprezy świata żużla.

Jest to domowy stadion Zespołu Polonii Bydgoszcz, dawniej Gwardia i Partyzant Bydgoszcz. Tutaj odbywają się mecze ligowe z najwyższym obłożeniem widzów. Żużel dla Bydgoszczy jest tym czym Piłka Nożna dla Włochów. Tutaj kibicuje każdy, a szczególnie męska część miasta. Mecz domowy to wspaniałe święto miasta, i zarazem za każdym razem wielka impreza.

To tutaj jazdy na żużlu uczył się największy polski żużlowiec wszech czasów Tomasz Gollob. Był tez potem wieloletnim zawodnikiem lokalnej drużyny. To tutaj również wiele lat pracował kolejny wielki żużlowiec, tragicznie zmarły Mieczysław Połukard. To na jego cześć odbywa się coroczny turniej tzw. "Kryterium Asów", który jest tradycyjnym otwarciem sezonu żużlowego w Polsce. Impreza ta co roku to wielkie wydarzenie sportowe, uczestniczy w nich wiele czołowych zawodników polskiej ligi.

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW