-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaPułkowa
miasto Warszawa
 
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Uroczysko Las Młociny - Park Młociński
Województwo: mazowieckie, powiat: Warszawa, gmina: Warszawa
Informacje podstawowe
Opis
Uroczysko Las Młociny to jeden z mniejszych kompleksów leśnych Warszawy. Obszar przylega bezpośrednio do międzywala Wisły i stanowi ważny element wspomagania korytarza ekologicznego rzeki. Rosnące tu drzewostany należą do jednych z najstarszych w granicach miasta. Ponad połowa z nich osiąga wiek powyżej 100 lat (głównie drzewostany sosnowo-dębowe i olszowo-jesionowe). W najbardziej wilgotnych miejscach uroczyska możemy zobaczyć fragmenty drzewostanów łęgowych.
Na terenie uroczyska występuje 18 gatunków drzew, często o wymiarach drzew pomnikowych. Występuje tu wielu gatunków roślin podlegających częściowej ochronie, takich jak: konwalia majowa, kruszyna pospolita, kalina koralowa, szakłak pospolity, oraz kilka gatunków grzybów podlegających ochronie ścisłej np.: ozorek dębowy, purchawica olbrzymia, czarka szkarłatna. Na terenie Lasu Młocińskiego stwierdzono występowanie owada podlegającego ścisłej ochronie – pachnicy dębowej.
Ważnym elementem uroczyska jest przylegająca do lasu łąka o powierzchni 4,81 ha, z występującymi na niej kępami leśnymi, ustanowiona użytkiem ekologicznym „Przy Lesie Młocińskim”.
Duże walory krajobrazowe i przyrodnicze terenu uroczyska spowodowały, że spełnia ono od czasów przedwojennych funkcję rekreacyjno-wypoczynkową, stanowiąc dla mieszkańców lewobrzeżnej Warszawy wspaniały teren do wypoczynku. Głównym miejscem dla rekreacji jest rozległa polana rekreacyjna przy ul. Papirusów, z placami zabaw dla dzieci, stołami i wiatami turystycznymi, miejscami przystosowanymi do palenia ognisk, boiskami do gry w siatkówkę i parkingiem. Osoby lubiące wędrówki mogą spacerować po dwóch alejach, tzw. dużej i małej obwodnicy, wzdłuż której urządzono ścieżkę przyrodniczo-leśną. Wędrując nimi można dotrzeć w głąb uroczyska, gdzie również zlokalizowano kolejne place wypoczynkowe z urządzeniami zabawowym i wiatami turystycznymi. W środkowym odcinku tzw. „małej obwodnicy” znajduje się ścieżka zdrowia.

Las Młociny (Park Młociński) bywa mylony z Lasem Nowa Warszawa (zwanym Lasem Młociński) – pierwszy znajduje się po wschodniej stronie ulicy Pułkowej w kierunku Wisły, drugi po zachodniej stronie w kierunku Wólki Węglowej.

źródło: http://zielona.um.warszawa.pl
Charakterystyka obiektu
  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
Bilety
  • wstęp bezpłatny
Mówimy w języku
  • polski

Google Maps Street View


Wyświetl większą mapę

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW