-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

ulicaPiłsudskiego 69b
kod pocztowy 10-449
miasto Olsztyn
telefon1 +48 89 5335 968
telefon2 +48 89 5359 622
e-mail sekretariat@aquasfera.olsztyn.eu
wwwwww.aquasfera.olsztyn.eu
wskazówki dojazdu
Przy drodze krajowej nr 16 z Grudziądza do Ogrodnik.
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe "Aquasfera"
Województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: Olsztyn, gmina: Olsztyn
Informacje podstawowe
Opis
W obiekcie znajdują się między innymi 2 baseny : olimpijski i basen do rozgrzewki. Jest też jacuzzi.

Część sportowa obejmuje: basen olimpijski (50m x 25m) - jeden z najnowocześniejszych obiektów nie tylko w Polsce ale i w Europie, basen do rozgrzewki i nauki pływania (25mx8,5m),widownię dla ponad 1500 osób + 8 osób niepełnosprawnych oraz dodatkową widownię z trybuną dla zawodników w ilości 146 osób. W tej części znajdują się również oddzielne przebieralnie z częścią sanitarną z aneksem dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecze dla sędziów i instruktorów.

Basen olimpijski przeznaczony jest przede wszystkim do treningów sportowych klubów pływackich, ale można również na nim uprawiać piłkę wodną. Oprócz codziennych treningów zawodników z Olsztyna odbywać się tu będą zgrupowania klubów z całego kraju (w tym reprezentacji Polski), jak i również klubów zagranicznych. Każdy, kto lubi pływać również może z niego korzystać nawet w trakcie treningów sportowych, bowiem zawsze dwa tory będą dostępne dla osób indywidualnych.

W basenie olimpijskim zamontowany został ruchomy pomost, który w zależności od potrzeb dzieli basen na dwa mniejsze. Szczególną atrakcję i udogodnienie stanowi ruchome dno basenu umożliwiające zmianę jego głębokości po obu stronach - od 0 do 210 cm. Powierzchnia każdego dna to 250 m2 i jest to jedyne tak nowoczesne rozwiązanie w naszym kraju. Innymi elementami wyróżniającymi olsztyński obiekt spośród innych tego typu w kraju są również nowoczesny system pomiaru czasu, nowoczesne słupki startowe, dające lepszą dynamikę odbicia, duża tablica świetlna (7x4 m), na której wyświetlane będą aktualne wyniki czy kolejne starty.

Basen olimpijski
Głębokość - od 2,10 do 0 m w częściach wypłycanych
Głębokość - 2,0 – w części centralnej
Temperatura - 28 st. C.

Basen do rozgrzewki
Głębokość - 1,0 do 1,35 m (w poprzek basenu)
Temperatura - 28 st. C

W części rekreacyjnej znajdują się liczne atrakcje gwarantujące bezpieczny i zdrowy wypoczynek nie tylko dla dorosłych i seniorów, ale również dla młodzieży i naszych najmłodszych milusińskich.

W tej części polecamy Państwu: basen do rozgrzewki i nauki pływania (25mx8,5m), basen rekreacyjny o zróżnicowanych kształtach z wieloma urządzeniami służącymi relaksowi wodnemu, takimi jak: trzy leżanki z masażem podwodnym, trzy masaże podwodne w ścianach bocznych, dwa bicze wodne i kaskada wodna.

Całość dopełnia sztuczna rzeka, trzy whirpoole (jacuzzi) na cztery osoby każdy, dwie zjeżdżalnie - każda około 120 metrów długości oraz brodzik dla dzieci i wiele akcesoriów dla gier i zabaw dla całej rodziny.

Dla części rekreacyjno-zabawowej przewiduje się oddzielne przebieralnie z częścią sanitarną pełniące funkcję szatni rodzinnych, a także oddzielny aneks dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowymi atrakcjami zawartymi w cenie biletu są trzy rozgrzewające sauny: sucha, mokra i infrared, słoneczna łączka, prysznice wrażeń a także orzeźwiająca studnia lodowa.

Uzupełnieniem typowej części rekreacyjnej będzie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym (ruchomy pomost oraz ruchome dno basenu), basen olimpijski dzielony na cztery części o różnych głębokościach - dwie po 250 m2 i dwie po 375 m2. W każdej części mogą się odbywać różne rodzaje zajęć: pierwsza z nich stanie się miejscem do uprawiania różnych odmian aerobiku w wodzie (aqua mix, aqua fit ball, aqua kickboxing, aqua jogging, aqua joga, aqua zumba, aqua cycling, aqua dance, aqua shape (dla Pań i Panów), hydrorobik, aqua noodle workout, aqua body pump, aqua senior i aqua aerobic dla kobiet w ciąży), druga strefą zabaw dla dzieci lub strefą gier w wodzie dla młodzieży: piłka wodna, piłka siatkowa, koszykówka itp.; trzecia może stać się boiskiem do rozgrywek piłki wodnej, a czwarta po założeniu torów miejscem do pływania indywidualnego bądź też do nauki pływania.

Basen rekreacyjny
Głębokość - 0,75 do 1,30 m
Temperatura - 32 st. C

Brodzik dla dzieci
Głębokość - 0,3 do 0,5 m
Temperatura - 32 st. C

Whirpoole - wanny z hydromasażem
Temperatura - 36 st. C

źródło informacji: http://www.aquasfera.olsztyn.eu
Czynne
w godz. 6-22
Ceny biletów
 • inny 39 PLN
 • normalny 8,13,16 PLN
 • rodzinny 21,26 PLN
Charakterystyka obiektu
 • możliwość wynajęcia instruktora
 • parking
 • restauracja / bar
 • WC
Bilety
 • abonament
 • wstęp bezpłatny
 • wstęp płatny
Mówimy w języku
 • angielski
 • polski

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW