-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Dane teleadresowe

kod pocztowy 17-220
miasto Siemianówka
 

Zdjęcia obiektu


więcej
 

Tu byli

Będziesz pierwszy, kliknij tutaj

 

Wydarzenia

w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


Dodaj wydarzenie
Pokaż więcej wydarzeń w tym obiekcie
Zalew Siemianówka - Jezioro Siemianowskie
Województwo: podlaskie, powiat: hajnowski, gmina: Narewka
Informacje podstawowe
Opis
Zalew Siemianówka skrywa tajemnice, które jeszcze kilkanaście lat temu skrywały bagna i zarośla nadnarwiańskie. Jedna z takich tajemnic związana jest z legendą, której prawdziwość potwierdzają mieszkańcy Siemianówki i okolic.
Twierdzą oni, że dawno, dawno temu nad brzegiem Narwi zakopany został skarb. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami były: Gród lub okolice dębów na Rękawie. Gród jest niewielkim wzniesieniem terenowym nad brzegiem Narwi (obecnie częściowo zalany, widoczny jako wyspa na akwenie wschodnim), na wysokości ostatnich zabudowań Siemianówki, jadąc w kierunku do Siemieniakowszczyzny. Drugie miejsce oddalone jest o wiorstę na wschód od pierwszego i jest wyżej położonym terenem, przez który prowadzi stara śródłąkowa droga z Babiej Góry do Cisówki i dalej do Jałówki (północna odnoga drogi Waranoburskiej). O skarbie ma świadczyć palący się ognik. Charakterystycznym jest fakt, że ognika zapala się w nieregularnych odstępach i miejscach: to na Gródzie, to na Rękawie. Bywają okresy, że ognik jest widoczny dwa razy w miesiącu, a są też okresy, że zapala się raz na rok. Wielu łasych na ten skarb próbowało ustalić gdzie on jest, nikomu jednak do tej pory to się nie udało. Znawcy tematu twierdzą, że uda się wtenczas, gdy ktoś zobaczy ognik trzy razy pod rząd w tym samym miejscu. Przyznaję, że dawno temu sam próbowałem ustalić to miejsce - bezskutecznie.
Bilety
  • wstęp bezpłatny

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
7 Listopada 2013r. o 23:28
1 zdjęcie przepiękne. Jak tapeta.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW