-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Rezerwat Niebieskie Źródła

Gdziebylec vanadis, dodał wspomnienie 25 Stycznia 2011r. o 19:06
Rodzaj wyciaczki: pociągspacer

Województwo: łódzkie
Region: Ziemia Łódzka
Miasto / Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Opis wspomnienia:

W pewnym momencie życia człowiek ma ochotę pozwiedzać nasz piekny kraj. Zupełnie przypadkowo, któregos czerwcowego popoludnia znalazłam się w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszym pytaniem było: coż zrobić przez resztę popołodniua w tym małym mieście? Wybrałam się więc na przechadzkę w poszukiwaniu jakiegoś parku i okazało się że w Tomaszowie mamy przepiękny rezerwat przyrody Niebieskie ŹródłaNiebieskie Źródła.

Rezerwat jest urzekający, ponieważ na tafli wody widzimy raz niebieską raz zieloną poświatę w zależności od miejsca w którym się znajdujemy. Przyczyną tego zjawiska jest fakt iż znajdujemy się w strukturze uskokowej Tomaszowa i na skrzyżowaniu szczelin znajduje się właśnie owo wywierzysko krasowe. Po krótkim odpoczynku wróciłam ponownie do Warszawy ze świadomością, ż nawet w 'niepozornych' miasteczkach możemy znaleźć coś zachwycającego :)

 

Komentarze i oceny

Brak komentarzy
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 

Galeria zdjęć


więcej
 

Wspominane obiekty

Szukaj wspomnienia

Opis wspomnienia
Rodzaj podróży
Miasto
Województwo
Region
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW