3 rodzaje akcesoriów turystycznych, których potrzebuje każdy turystaJeśli jesteś podobny do mnie, to prawdopodobnie masz listę przygód, które chciałbyś przeżyć w pewnym momencie swojego życia. Od wędrówek po Górach Skalistych po eksplorację lasów deszczowych Kostaryki - świat jest pełen pięknych i nietkniętych miejsc. Jedyny problem? Te miejsca są często bardzo, bardzo daleko od domu. Dotarcie tam wymaga logistyki i planowania wszystkich rzeczy - od zakwaterowania do transportu i wszystkiego pomiędzy. Na szczęście dla nas, istnieje wiele niesamowitych akcesoriów podróżnych na rynku w tych dniach, które mogą sprawić, że pakowanie na wycieczkę będzie znacznie łatwiejsze niż kiedyś! Niezależnie od tego, czy podróżujesz z przyjaciółmi, czy idziesz solo, oto 3 rodzaje akcesoriów podróżnych, których potrzebuje każdy turysta:

Wytrzymały plecak podróżny

Solidny plecak podróżny jest najważniejszym akcesorium podróżnym na tej liście. Oczywiście nikt nie powie Ci, żebyś nie brał plecaka. Ale ważniejsza jest jakość tego plecaka i rodzaj materiałów użytych do jego budowy. Na rynku jest wiele tanich plecaków, które choć mogą być dobre na weekendową wycieczkę do parku, nie są wystarczająco wytrzymałe na miesiące podróży przez różne rodzaje terenu i pogody.

Jeśli szukasz plecaka do regularnych podróży, a nie tylko do wędrówek, polecamy plecak wykonany z trwałego, wodoodpornego materiału. Zależy Ci na czymś, co łatwo wyczyścić i co dobrze się trzyma w każdej pogodzie. Jeśli chodzi o przestrzeń, polecamy plecak o pojemności 70-80 litrów. Jest to idealne rozwiązanie, aby zmieścić wszystko, czego potrzebujesz i nie być zbyt ciężkim. Jeśli planujesz zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny, pamiętaj, aby sprawdzić maksymalne dopuszczalne wymiary.

Wygodne buty turystyczne

Podróżowanie często wymaga dużo chodzenia po nieznanym terenie, a w pewnym momencie po prostu nie jest wykonalne, aby nosić buty turystyczne lub cokolwiek innego, co może być zbyt niewygodne lub mieć większą szansę na uszkodzenie. W tym momencie będziesz chciał mieć jakieś wygodne buty do chodzenia. Zalecamy posiadanie co najmniej jednej pary butów do chodzenia na każdej wycieczce. Są łatwe do wsunięcia i zdejmowania, i są świetne zarówno do zwiedzania pobliskich miast, jak i trekkingu przez bardziej surowe miejsca w przyrodzie.

Niezależnie od tego, jakie buty wybierzesz, upewnij się, że mają dobre wsparcie dla kostek i są wykonane z materiału, który jest zarówno trwały, jak i oddychający. W związku z tym, warto również upewnić się, że buty są wodoodporne i mają dobrą przyczepność. Jest to ważne zarówno dla bezpieczeństwa, jak i dla uniknięcia niechcianej uwagi ze strony lokalnych organów ścigania (jak widzieliśmy, jak to się stało z naszym przyjacielem). Będziesz chciał również upewnić się, że Twoje buty są łatwe do czyszczenia.

Przenośna ładowarka lub zestaw baterii

Przenośna ładowarka lub zestaw baterii to konieczność dla każdego podróżnika, niezależnie od tego, gdzie się udajesz i jak długo tam pozostajesz. Nigdy nie wiesz, kiedy znajdziesz się w sytuacji, w której nie będziesz mógł naładować swoich urządzeń lub po prostu nie będzie w pobliżu żadnego gniazdka. Posiadanie przenośnej ładowarki lub zestawu baterii może uratować Cię we wszystkich tych sytuacjach i nie tylko. Nie musisz też ograniczać się do używania ich tylko do zasilania. Przenośna ładowarka lub zestaw baterii może służyć do zasilania dowolnego urządzenia ze złączem USB, w tym aparatów fotograficznych, słuchawek, a nawet głośników.

Przy tak wielu różnych opcjach dostępnych na rynku może być jednak trudno zdecydować, która ładowarka jest dla Ciebie odpowiednia. Zalecamy szukanie ładowarki o pojemności 20 000 mAh lub wyższej. Możesz rozważyć zakup ładowarki, która może ładować dwa urządzenia jednocześnie lub takiej, która ma dwa porty. Pomocny może być również zakup ładowarki, która jest kompatybilna z różnymi urządzeniami.

Ręcznik i przybory do kąpieli

Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, prawdopodobnie w pewnym momencie znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebował ręcznika i przyborów kąpielowych. Możesz zatrzymać się w hostelu ze wspólną łazienką lub możesz znaleźć się w kabinie z tylko prysznicem. W każdym przypadku będziesz chciał mieć ręcznik i przybory kąpielowe pod ręką.

Zalecamy, aby podczas każdej podróży zabierać ze sobą lekki, szybkoschnący ręcznik. Może to być zwykły ręcznik, ręcznik z mikrofibry, ręcznik bawełniany lub nawet sarong, w zależności od Twoich preferencji. Jeśli podróżujesz w zimne dni, możesz również spakować ścierkę do mycia, ręcznik do rąk. Możesz rozważyć zabranie ze sobą butelki biodegradowalnego mydła lub przyjaznej w podróży kostki mydła. Upewnij się jednak, że jest ono biodegradowalne, aby nie wpłynęło negatywnie na środowisko, w którym przebywasz.

Nasz sprzęt przygodowy powinien być zaprojektowany do podróży, a nie tylko do celu. Chcemy być wygodni i bezpieczni podczas naszych podróży, niezależnie od tego, czy jesteśmy na plaży, czy w środku lasu. Istnieje wiele akcesoriów podróżnych z pomocnymi funkcjami, które są dostępne do zakupu. Znalezienie najlepszych akcesoriów podróżnych może sprawić, że twoje życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze podczas podróży.