7 sposobów, aby Twoja rodzinna wycieczka trekkingowa była bezpieczna i zabawnaKiedy większość ludzi myśli o rodzinnych wakacjach, wyobraża sobie zwykłe atrakcje turystyczne - z dziećmi. Ale co jeśli Twoje dziecko nie lubi chodzić do parków rozrywki lub muzeów? A co jeśli jest bardziej typem człowieka na świeżym powietrzu? Rodzina, która lubi odkrywać naturę we wszystkich jej formach i jednocześnie stawiać wyzwania swojemu ciału, nie jest zbyt częsta. W rzeczywistości większość rodziców nie wie, jak zareagować, gdy ich dziecko ogłasza, że chce wędrować przez tydzień gdzieś daleko i niebezpiecznie. Na szczęście istnieje wiele różnych rodzajów rodzin tam, i nie musisz czuć się samotny. Wielu rodziców, których dzieci interesują się wielkimi przestrzeniami zewnętrznymi, jest również gotowych na trochę świeżego powietrza. Na szczęście otwiera to mnóstwo możliwości wyruszenia w niesamowite podróże jako rodzina, które będą trwać wiecznie w pamięci (i prawdopodobnie dadzą ci nowy szacunek dla natury).

Wybierz się na wędrówkę z rodziną w bezpiecznym miejscu

Najważniejszym krokiem podczas planowania rodzinnej wycieczki jest wybór bezpiecznej lokalizacji. Zanim zarezerwujesz cokolwiek, sprawdź, czy jest to miejsce, w którym dzieci mogą wędrować bez specjalnego sprzętu lub szkolenia - i miejsce, w którym ryzyko obrażeń jest niskie. Chociaż możesz chcieć rzucić wyzwanie swojemu dziecku, aby zobaczyć, jak daleko może iść, nie chcesz go narażać na niebezpieczeństwo. Dlatego należy szukać miejsc, w których nie ma wysokości, ekstremalnych temperatur i niebezpiecznych dzikich zwierząt. W rzeczywistości najlepszą rzeczą w wędrówkach w bezpiecznym miejscu jest to, że nie ma naturalnych zagrożeń, o które należy się martwić. Możesz więc skupić się na dobrej zabawie, cieszeniu się naturą i lepszym poznaniu swojego dziecka.

Upewnij się, że każdy jest wyposażony

Niezależnie od tego, czy wędrujesz w bezpiecznym miejscu, czy trekking w Himalajach, bezpieczeństwo jest twoim priorytetem numer jeden. Tak więc, zanim zaczniesz pakować swoje rzeczy, upewnij się, że każdy w rodzinie jest wyposażony w odpowiedni sprzęt. Jeśli jesteś w bezpiecznym miejscu, możesz pominąć niektóre elementy wyposażenia, których używałbyś w bardziej niebezpiecznych środowiskach. Na przykład, prawdopodobnie nie potrzebujesz specjalnych toporów lodowych lub lin.

Jeśli jednak wybierasz się w bardziej egzotyczne miejsce, powinieneś upewnić się, że Ty i Twoje dziecko macie odpowiedni sprzęt. W ekstremalnych warunkach możesz chcieć wynająć lub wypożyczyć sprzęt (i, być może, przewodnika). Ogólnie rzecz biorąc, kupując sprzęt dla rodziny, pamiętaj, że dzieci są często mniejsze niż dorośli, więc będziesz musiał kupić coś mniejszego. Ale, nie oznacza to, że musisz wydać fortunę. Możesz znaleźć wysokiej jakości sprzęt za ułamek ceny. Na przykład, możesz kupić buty turystyczne dla dzieci w bardzo rozsądnej cenie.

Użyj odpowiedniego sprzętu

Kiedy wędrujesz jako rodzina z dziećmi, nie musisz używać tego samego sprzętu, co podczas samotnych wędrówek. W rzeczywistości, nie powinieneś. Nie musisz kupować osobnego sprzętu dla dzieci, ale jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Na przykład, powinieneś przynieść dużo wody dla wszystkich. Ale, możesz chcieć zainwestować w mniejszy pojemnik na wodę dla dzieci. Mogą one nosić swój własny, co sprawi, że poczują się bardziej niezależne. Powinieneś również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swojego jedzenia. Jeśli zamierzasz wędrować w odległym miejscu, możesz chcieć spakować całe swoje jedzenie. Możesz to zrobić, jeśli kupisz pojemniki na żywność, które są specjalnie zaprojektowane do wędrówek. Te pojemniki są lekkie i są łatwe do umycia.

Bądź świadomy warunków

Za pierwszym razem, gdy wybierasz się na wędrówkę z rodziną, dobrze jest być świadomym warunków. Oznacza to, że powinieneś wiedzieć, na co zwracać uwagę. Może to dotyczyć każdego rodzaju wędrówki. Na przykład, jeśli jesteś w miejscu z dużą ilością drzew, upewnij się, że trzymasz się z dala od drzew, ponieważ mogą one spaść z wiatrem. Jeśli jesteś w miejscu, gdzie jest dużo rzek, upewnij się, że uważasz na poziom wody, ponieważ może się on podnieść. Jeśli jesteś w miejscu, gdzie jest dużo błota, upewnij się, że unikasz go, bo inaczej bardzo się ubrudzisz. Jeśli jesteś w miejscu, gdzie jest dużo skał, upewnij się, że uważasz na nie, ponieważ mogą być bardzo ostre. Jeśli wiesz, na co zwracać uwagę, możesz uniknąć niektórych zagrożeń związanych z wędrówkami.

Kiedy wędrujesz z rodziną po raz pierwszy, nie idź sam. W rzeczywistości możesz chcieć iść z grupą rodzin, których dzieci są zainteresowane wędrówkami. Może to być świetny sposób na zabawę, a jednocześnie upewnienie się, że wszyscy są bezpieczni. Jeśli idziesz z grupą, możesz wybrać krótszy szlak. W rzeczywistości istnieje wiele szlaków, które są całkowicie bezpieczne dla rodzin. Możesz także przyjrzeć się wycieczkom pieszym z dziećmi z przewodnikiem. Istnieje wiele firm i stron internetowych, które mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednią grupę dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli idziesz z grupą, upewnij się, że masz ze sobą telefony komórkowe na wypadek, gdybyś się zgubił.

Przygotuj się na chorobę lokomocyjną, odwodnienie i inne dolegliwości.

Jeśli zabierasz swoją rodzinę w nowe i egzotyczne miejsce, są pewne problemy zdrowotne, na które powinieneś być przygotowany. Po pierwsze, upewnij się, że każdy ma kartę szczepień. Jeśli jej nie masz, dowiedz się, które szczepienia są potrzebne. Po drugie, upewnij się, że ktoś z rodziny wie, jak udzielić pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na szlaku turystycznym; najmniejszym z nich jest zwichnięta kostka. Po trzecie, upewnij się, że każdy pije wystarczająco dużo wody. Nie chcesz się odwodnić. Po czwarte, upewnij się, że masz wystarczająco dużo jedzenia dla wszystkich. Możesz również przynieść specjalne przekąski, które są łatwe do strawienia, jeśli twoje dziecko ma rozstrój żołądka. Wreszcie, nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym, jeśli idziesz gdzieś z ekstremalnymi temperaturami.

Turystyka piesza jest jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wysokiej jakości czasu z rodziną. To świetny sposób, aby uzyskać ćwiczenia, zobaczyć naturę i uciec od stresów codziennego życia. Jest to również doświadczenie, którym można się cieszyć w każdym wieku i z każdym poziomem sprawności. Kiedy planujesz kolejne rodzinne wakacje, rozważ zainwestowanie w kijki trekkingowe, aby oszczędzić swoje kolana i plecy. Kijki trekkingowe są świetne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wędrowców i pomogą Ci utrzymać dobrą postawę przez długi czas. Możesz również zainwestować w dobry plecak, który pomieści wszystkie Twoje niezbędne do wędrówki rzeczy. Teraz jest idealny czas na zaplanowanie kolejnej rodzinnej przygody, więc nie odkładaj tego dłużej.