Jak kupić termos: 5 czynników do rozważeniaTermosy są idealne dla tych, którzy są zawsze w podróży, czy jesteś w pracy lub w szkole. Zamiast wydawać pieniądze na fast foody i inne restauracje, możesz przygotować własne posiłki i zabrać je ze sobą. Będą one utrzymywać gorące jedzenie gorące, a zimne jedzenie chłodne. Termos będzie również podwójnie jako pojemnik do picia w przypadku, gdy nie masz żadnych kubków pod ręką. Chyba że chcesz skończyć z nieszczelną lub tanią butelką, która nie potrwa długo, warto zrobić obszerne badania przed zakupem. Istnieje wiele różnych rodzajów termosów, co oznacza, że istnieje również kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu zakupu.

Z jakiego materiału powinien być wykonany twój termos?

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć przy zakupie termosu jest to, z czego wykonany jest sam pojemnik. Termosy są zazwyczaj wykonane z trzech materiałów: stali nierdzewnej, plastiku lub szkła. Stal nierdzewna jest najtrwalszą opcją, a także najdroższą. Jest to również najlepsza opcja, jeśli planujesz używać swojego termosu do gorących lub zimnych płynów. Stal nierdzewna nie zepsuje się jak plastik ani nie rozbije jak szkło. Plastik jest najtańszą opcją, ale jest też najmniej trwały. Jeśli szukasz długotrwałego termosu, nie wybieraj plastikowego. Nawet jeśli są tańsze, nie są warte tych pieniędzy. Plastikowe butelki mogą również wymywać szkodliwe chemikalia do twojego jedzenia i napojów, co pokonuje cały cel posiadania termosu. Nie są one również idealne do stosowania z gorącymi lub zimnymi napojami. Szkło to świetna opcja dla tych, którzy wolą coś bezpiecznego i trwałego. Jednak jest to również najbardziej kruche z trzech, co czyni go trudniejszym do transportu. Szkło nie jest również idealne do stosowania z gorącymi lub zimnymi napojami.

Ile powinieneś wydać na termos?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się ile powinieneś wydać na termos jest obliczenie ile wydajesz na wynos. Aby upewnić się, że dostajesz coś, co jest warte pieniędzy, powinieneś wydać co najmniej tyle, ile wydajesz na kilka posiłków na wynos. Jeśli planujesz używać swojego termosu codziennie, warto zainwestować w trwały model, który będzie służył przez kilka lat. Jeśli planujesz używać termosu tylko kilka razy, lepiej kupić tańszy model, który się zepsuje.

Ile porcji powinien pomieścić Twój termos?

Szukając termosu, powinieneś zwrócić uwagę na liczbę porcji, które może on pomieścić. Jeśli kupujesz termos, aby zabrać go do pracy, powinien on pomieścić tyle, aby starczyło Ci na cały dzień. Jeśli chcesz zabrać go do szkoły, powinien pomieścić wystarczająco dużo na kilka zajęć. Jeśli chcesz zabrać do pracy gorące jedzenie, będziesz chciał termos, który pomieści kilka porcji. Jeśli zabierasz tylko zimne jedzenie, mniejszy termos spełni swoje zadanie.

Czy chcesz mieć kolbę czy butelkę?

Kolby są tradycyjnym typem termosu, podczas gdy butelki są bardziej nowoczesne. Jeśli szukasz termosu, który mieści dużo płynu, butelka jest drogą do zrobienia. Jeśli chcesz czegoś, co wygląda bardziej tradycyjnie, kolba jest najlepszą opcją. Kolby są również znacznie bardziej trwałe niż butelki, co czyni je lepszą inwestycją. Podczas gdy butelki są świetne do przenoszenia wody lub soku, nie utrzymają się tak dobrze jak kolba. Termos kolba jest bardziej tradycyjnym pojemnikiem, który zwykle ma zakręcaną górę. Termos butelkowy ma odkręcaną górę, dzięki czemu łatwiej się z niego pije. Jednak butelki są bardziej łamliwe i mniej trwałe niż kolby.

Jak szeroki jest otwór?

Usta termosu są niezwykle ważne. Jeśli usta są zbyt wąskie, możesz skończyć rozlewając swoje jedzenie lub napój. Termos o szerokich ustach będzie łatwiejszy do picia, ale pomieści mniej płynu. Termos o szerokich ustach jest idealny dla tych, którzy preferują gorącą herbatę lub kawę. Jeśli lubisz dodawać dużo aromatów lub mieszać, będziesz potrzebował termosu o szerokich ustach. Wąskie usta są najlepsze dla tych, którzy chcą tylko zwykłe gorące lub zimne napoje. Nie będziesz w stanie nic dodać, jeśli usta są zbyt małe. Jeśli planujesz dodawać aromaty, najlepiej kupić termos z szerokim otworem.

Czy powinieneś kupić taki ze słomką?

Wiele dzieci woli pić swoją gorącą czekoladę lub inne gorące napoje za pomocą słomki. Jeśli brzmi to jak Twoje dziecko, najlepiej kupić termos ze słomką. Jeśli planujesz pić tylko gorącą wodę z termosu, słomka nie jest konieczna, ani nie będzie wygodna. Jeśli lubisz pić zimne napoje, słomka jest niepotrzebna, ale możesz chcieć dostać termos z szerokim ustami. Szeroki otwór ułatwi dodawanie kostek lodu. Jeśli chcesz dodać aromaty, szerokie usta są idealne.

Termos jest niezbędny dla każdego, kto jest zawsze w podróży. Niezależnie od tego, czy zabierasz jedzenie do pracy lub szkoły, czy po prostu lubisz mieć gorącą wodę pod ręką, jest to idealne akcesorium. Jeśli zastosujesz się do tych pięciu czynników przy zakupie termosu, na pewno dostaniesz taki, który będzie idealny dla Twoich potrzeb. Tak więc, śmiało dokonaj zakupu i ciesz się piciem z termosu.